Hlasy našich po zápase s Traktorom

0 0

Prinášame vyjadrenia našich hráčov priamo z kabíny krátko po zápase v Čeljabinsku, v ktorom Slovan tesne prehral s domácim Traktorom.

Žiga Jeglić: "Zápas sme začali výborne, skórovali sme hneď pri prvom striedaní. Ale potom sme akoby prestali hrať svoju hru a súper to postupne využil a vyrovnal. Druhá tretina bola ako cez kopirák, opäť sme do nej dobre vstúpili, útočili, vytvárali si šance a napokon aj strelili gól. Ale aj tentoraz sme o náskok pomerne rýchlo prišli. Snažili sme sa útočiť a zápas rozhodnúť v náš prospech aj v tretej tretine, ale inkasovali sme a už sa nám nepodarilo vyrovnať. Teraz krátko po zápase je to veľmi frustrujúce, uvedomujeme si, že sme prehrali zápas, v ktorom súper určite nebol lepší. Musíme sa z toho rýchlo dostať, hrať ešte o čosi sebavedomejšie a začať znovu vyhrávať."

Tomáš Netík: "Táto prehra bude ešte dlho mrzieť, sme doslova nas...í. Dvakrát sme v zápase viedli, vždy sme im však dovolili vyrovnať, čo bola veľká chyba. V záverečnej tretine sa ujali vedenia oni, a my sme už nestihli zrovnať skóre. Škoda, že sme im neodskočili na dva góly, pričom šancí sme na to mali viacero - ja som mal jednu, Bart trestné strieľanie, Laci, Žiga. Keby bolo 1:3, hralo by sa nám zrejme podstatne ľahšie."

Kurtis Foster: "Na to, že sme nastúpili na zápas pomerne skoro po včerajšom náročnom dni plnom cestovania, sme začali veľmi dobre. Dali sme z prvého striedania gól a začať týmto spôsobom prvý ťažký zápas na tripe bolo presne to, kde sme chceli byť. Aj druhá tretina bola v poriadku. Mali sme tam síce niekoľko striedaní, počas ktorých sme nevedeli vyhodiť puk z obrannej tretiny a vymaniť sa z ich tlaku, ale v tých chvíľach nás podržal Jaro Janus a predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Pri druhom góle som urobil to, čo sa odo mňa po celý rok očakáva: tvrdo vystreliť na bránku tak, aby z toho vznikali možnosti na teče alebo dorážky. Potrebujeme v ďalších zápasoch viac takýchto gólov."