Gólovú prestrelku rozhodlo predĺženie

0 0

HC SLOVAN Bratislava prehral na ľade Barysu Astana 4:5 po predĺžení.

Barys Astana – HC SLOVAN Bratislava 5:4pp (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 14. Chudjakov (Bochenski), 15. Lobanov (Solarjov), 21. Dallman (Dawes, Bochenski), 38. Starčenko (Chudjakov, Puškarjov), 64. Chudjakov (Puškarjov) – 4. Jeglič (Višňovský, Tičar), 19. Nedorost (Kašpar), 36. Skalický (Skokan), 39. Starosta (Višňovský)

Barys: Laco – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Lipin, Rispajev, Lobanov – Dawes, Bochenski, Boyd – Chudjakov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Starčenko, Romanov, Rymarev – Solarjov, Panšin, St. Pierre.
HC SLOVAN: Garnett – Višňovský, Starosta, Valach, Mihálik, Sersen, Barker, Švarný – Jeglič, Tičar, Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Skalický, Lušňák, Skokan.

Slovan začal v novej aréne Barysu výborne, v 4. minúte sme hrali presilovú hru a po usadení sa v pásme dorazil Višňovského streli za chrbát Jána Laca Žiga Jeglič. O niekoľko minút mohli naši hráči vyhrávať už o dva góly, ďalšiu presilovku však Nagy ani Mihalik na gól nezúžitkovali.  V 14. minúte sa z prvej vážnejšej šance radovali domáci hokejisti, Chudjakov si nakorčuľoval na ľavý kruh a bombou do šibenice vyrovnal. Neubehla ani minúta a domáci vyhrávali, okamžite po buly sa presadil Ilja Lobanov. Slovan sa nevzdal a dokázal vyrovnať ešte v prvej časti hry, krásnu prihrávku Lukáša Kašpara z modrej čiary poslal do siete Václav Nedorost – 2:2.

Začiatok druhej časti hry priniesol rýchly gól Barysu Astana, po 43 sekundách zdvíhal ruky nad hlavu po strele od modrej čiary Kevin Dallman. Jednogólový náskok držali hokejisti domácich aj napriek niekoľkým našm príležitostiam takmer počas celého priebehu druhej tretiny. V 36. minúte však štvrtý útok belasých prenikol do obrannej tretiny a Pavol Skalický pohotovvým švihom medzi betóny strelil tretí gól Slovanu. Posledné minúty druhej dvadsaťminútovky priniesli ďalšie dva góly, najskôr v presilovke prekonal Garnetta domáci Starčenko, zo strany Říhových zverencov odpovedal obranca Tomáš Starosta.

Domáci sa po troch minútach hry záverečného dejstva previnili faulom na Ľubomíra Višňovského, Slovanistom ale presilovka nevyšla a Laca vážnejšie neohrozili. Početná výhoda prišla aj pre domácich, no mohol z toho byť gól Slovana, Viedenský odviedol výbornú prácu, hľadal dobre stojaceho Kašpara, v poslednej možnej chvíli zakročila obrana Barysu. Rozhodnutie mohlo priniesť prečíslenie Slovanu dva na jedna, strelu Viedenského kryl spoľahlivo Laco a zápas išiel do predĺženia. Keď to už vyzeralo na samostatné nájazdy, vyšiel z rohu Chudjakov a rozhodol o dvoch bodoch pre Astanu.

Miloš Říha: Prvá tretina nebola z našej strany vôbec dobrá, v druhej tretine sme hru zlepšili, boli sme lepší. V tretej tretine sme mohli rozhodnúť, boli tam situácie dva na jedna, no gól sme streliť nedokázali. V predĺžení rozhodla banálna chyba, ktorá nás obrala o bod.