Famózny záver štvrťfinálovej série

0 0

Mišo Hudec nášho súpera "načal" aj "dokončil" krásnym hattrickom.

Nádeje Žiliny na predĺženie série sme pochovali už v prvej minúte. Skvelým nástupom sme im nedali žiadnu šancu a tak sa diváci aj hráči mohli baviť hokejom celých šesdesiat minút. Miro Šatan oslávil návrat gólom a asistenciou. Hattrickom sa blysol Michal Hudec a pridali sa k nim trojbodový Bulík a Kukumberg. Blahoželáme chlapci a veríme, že si dobrú formu prenesiete aj do bojov o finále. Meno nášho súpera sa môžme dozvedieť už pozajtra.

Tipsport extraliga 2011/2012 - štvrťfinále Slovnaft play-off - piaty zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - MsHK DOXXbet Žilina 8:2 (4:1, 3:1, 1:0)
 - konečný výsledok série: 4:1Slovan postúpil do semifinále play-off

Góly: 1. M. Hudec (Kukumberg), 1. Bulík (M. Bakoš, D. Skokan), 3. Šatan, 12. M. Bakoš (D. Skokan, Bulík), 27. Švarný (Šatan, L. Hudáček), 30. M. Hudec (Kukumberg, M. Bartánus), 40. Šatan (Bulík, I. Ďatelinka), 48. M. Hudec (M. Bartánus, Kukumberg) - 20. D. Devečka (Róbert Huna, Richard Huna), 39. Richard Huna (Drevenák, Ďurkech)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Müllner - Šefčík, Výleta, 6346 divákov

Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, Šatan - Kukumberg, M. Bartánus, M. Hudec - D. Skokan, Bulík, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, D. Buc
Žilina: Johanes (3. M. Laco) - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, M. Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš

Domáci Slovan v úvode duelu „demontoval“ hostí zo Žiliny. Brankár Johanes nechytil ani jednu z prvých troch striel a v 3. min ho nahradil M. Laco. Skóre otvoril už v 28. sekunde M. Hudec, ktorý prestrelil gólmana súpera po prihrávke Kukumberga priamo z vhadzovania. O ďalších 26 sekúnd viedli belasí už o dva góly, keď Bakoš potiahol puk poza bránku Žiliny, našiel voľného Bulíka a ten bez problémov prestrelil Johanesa. Vzápätí unikol hosťujúcej obrane Šatan, pred brankárom hostí si puk prehodil na bekhend a „padáčikom“ zvýšil už na 3:0. Štvrtý gól Slovana pridal v 12. min Bakoš, ktorý ťažil z peknej prihrávky Skokana. Hosťom sa podarilo skorigovať 31 sekúnd pred prvou sirénou, voľný Devečka nedal Karhunenovi šancu.

Na radosť domáceho publika už na 5:1 upravil v 27. min Švarný, ktorého strelu od modrej tečoval za M. Laca žilinský útočník Smotrila. O tri minúty neskôr potvrdil prevahu Slovana M. Hudec, keď jeho pokus z kruhu skončil za prekvapeným gólmanom hostí. Žilina znížila v 39. min, do streleckej listiny sa zapísal Richardd Huna strelou pomedzi betón Karhunena a jeho žŕdku. Dvanásť sekúnd pred koncom II. tretiny zvýšil na 7:2 svojim druhým gólom v zápase Miroslav Šatan, keď sám pred žilinskou bránkou nezaváhal.
V tretej časti Slovan umnou hrou držal Žilinčanov na dištanc a belasí hrali skôr na krásu. Popri tom si vypracovali viacero šancí, strelili však už len jeden gól. V 48. min skompletizoval hetrik Michal Hudec a stanovil na konečných 8:2 pre Bratislavčanov.
Jan Neliba (tréner Slovana): „Žilina bola zdatným súperom, majú dobrý útok. Zápas nám vyšiel, rýchlo sme získali vedenie. Mali sme tam však výpadok a nebyť skvelého Karhunena, mohla byť aj dráma.“
Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Nemôžem byť spokojný s výsledkom. Katastrofálny začiatok určil priebeh zápasu. V úvode sme urobili hrubé individuálne chyby a to nás stalo celý zápas. Slovan bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Okrem prvých troch zápasov, v ktorých sa nám darilo, nám súboje nevyšli."