Dvojbodové víťazstvo v Donecku!

0 0

Hokejist HC SLOVAN Bratislava zdolali Donbass Doneck 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strieľal Roman Kukumberg!

Donbass Doneck – HC SLOVAN Bratislava 3:4pp (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 8. Varlamov (Kagarlitsky), 30. Pettersson (Wirtanen), 35. Wirtanen (Bartulis) - 14. Bartovič (Sersen), 15. Mihálik (Kukumberg), 47. Mikúš (Miklík), 64. Kukumberg (Sigalet, Sersen)

Strely: 26:28, vylúčenia: 3:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, pred 3976 divákmi rozhodovali Odins, Hofman, Balodis, Putilin

Zostavy:
Donbass Doneck: Laco - Wilson, Pohradský, Tereshchenko, Bartulis, Peretyagin, Kolář, Puistola, Nikiforov - Dadonov, Nedorost, Kiiskinen - Kagarlitsky, Varlamov, Kašpar - Kochetkov, Wirtanen, Kvitchenko - Matoušek, Shalimov, Pettersson
HC SLOVAN Bratislava: Konrád - Sigalet, Sersen, Bartovič, J. Mikúš Miklík - Mojžíš, Tabaček - Hudáček, Lipiansky Kukumberg - Mihálik, Štajnoch, Bakoš, Kytnár, Svatoš -  Šťastný, Preisinger, T. Mikúš, Ölvecký, Daňo

Úvod zápasu patril Slovanu a tvrdej strele Sersena, ktorú Laco vyrazil  V 3. minúte sa dostali do dvoch šancí domáci. Konrád zasiahol veľmi dobre pri strelách Šalimova a Kochetkova. V črtajúcej sa príležitosti sa v 5. minúte ocitol Bartovič, ale nedokázal trafiť skáckajúci puk. V 12. minúte chytil Laco strelu Svatoša a hneď  vzápätí sa Doneck ujal vedenia, keď domáci vyšachovali našu obranu a Varlamov už nemal problém poslať puk do opustenej brány – 1:0.  Do náznaku šance sa dostal v 8. minúte Lipiansky, jeho bekhendovú strelu ale Laco betónom vyrazil. Slovanistom sa podarilo vyrovnať počas preislovky v 6. minúte zásluhou Milana Bartoviča, ktorého delovka prepadla Lacovi až do brány. Vyrovnaný stav vydržal len niekoľko sekúnd. Strelu Kukumberga dorazil za Laca Mihálik – 1:2. V závere prvej tretine bol v super šanci Bartovič, Laco však skvele zasiahol.

Začiatok druhého dejstva patril Donbassu, najväčšiu šancu spálil Pettersson, ktorý z ľavého kruhu netrafil bránu. Domáci mali viac z hry, no strely z väčšej vzdialenosti Konráda neohrozili. Naši hráči sa tiež ubránili dvom presilovkám v krátkom časovom intervale. V 31. minúte nedokázali Slovanisti vyhodiť puk z vlastného pásma a Pettersson sa pred Konrádom nemýlil 2:2. Strelec druhého gólu mal vzápätí ďalšiu veľkú príležitosť, z otočky ale nemieril presne. Slovan potom nevyužil viaceré dobré šance v presilovej hre. V 36. minúte sa dostal k puku Wirtanen a tvrdou strelou poslal Doneck prvýkrát do vedenia – 3:2.

Tretie dejstvo odštartoval Donbass opatrne a umne sa snažil kontrolovať priebeh hry. Prvú vážnejšiu šancu mal Dadonov, jeho strela skončila len na Konrádovi. Na opačnej strane sa zaskvel Laco po teči od Tomáša Mikúša. Čo sa nepodarilo mladšiemu z bratského dua vyšlo staršiemu Jurajovi, ktorý v 48. minúte presne mierenou strelou vyrovnal na 3:3. Domáci potrebovali zo zápasu tri body, aj preto boli s pribúdajúcim časom nervóznejší. V 52. minúte sa po príleťitosti Petterssona strhla pred Konrádom menšia šarvátka. O štyri minuty zastavila naša obrana prenikajúceho Wirtanena v poslednej chvíli. Posledné dve minúty hrali domáci presilovku, no ani v nej gól nestrelili, stretnutie tak išlo do predĺženia.

Predĺženie sa tiež hralo opatrne, Donbass ohrozil prvýkrát Konráda až v 63. minúte. Slovan napokon rozhodol aj v druhom zápase na tripe v predĺžení po dorážke Kukumberga! Na zisku dvoch bodov má veľkú zásluhu aj brankár Braňo Konrád, ktorý v tretej tretine doslova čaroval.

Rostislav Čada: Dneska večer sme videli kvalitný zápas, rýchly dramatický, dôrazný v osobných súbojoch. Padlo síce šesť gólov v riadnom hracom čase, ale obe mužstvá hrali dobre v obrane i v útoku. Môžu nás mrziež nevyužité šance v druhej tretine. Myslím si, že sme zaslúžene vyrovnali a s troškou šťastia sa nám podarilo streliť víťazný gól.