Druhý zápas za dva dni

0 0

Iba 24 hodín po víťazstve nad Lokomotivom Jaroslavľ privítajú hokejisti HC SLOVAN ďalší ruský celok. V pondelok o 19:00 si zmerajú sily s Atlantom Mytišči!

Návrat vo veľkom štýle! Miro Šatan hneď vo svojom druhom zápase po dlhej prestávke naštartoval dvoma gólmi belasých za dôležitým víťazstvom. Po fantastickej tretej tretine, v ktorej sa do streleckej listiny zapísali Daňo, Bližňák a Šťastný, sme si poradili s Lokomotivom Jaroslavľ 5:3 a do tabuľky sme si pripísali dôležité tri body!

Náš ďalší súper bol v nedeľu takisto v akcii. Mytišči v Prahe ukončilo úspešnú sériu HC Lev, ktorý bodoval v dvanástich súbojoch za sebou. Atlant na jeho ľade vyhral 3:1 a potvrdil dobrú fomu z posledného obdobia. Z uplynulých piatich zápasov vyhral až štyri, prehral iba v Petrohrade. V Západnej konferencii doteraz nazbieral 46 bodov a patrí mu 10. priečka. Na postup do play-off aktuálne stráca šesť bodov.

Mužstvo z moskovskej oblasti sa spolieha predovšetkým na dôslednú defenzívu, z ktorej sa snaží vyrážať do rýchlych protiútokov. Chýba mu klasický strelec, ktorý by ho gólovo ťahal. Atlant strelil v 33 zápasoch iba 64 gólov a má druhú najhoršiu ofenzívu v súťaži.

Odráža sa to aj v tímovej tabuľke produktivity. Na jej čele je s 12 bodmi Konstantin Kolcov. Ruský útočník je zároveň najlepším strelcom mužstva, na konte má 11 presných zásahov. Rovnaký počet bodov získal aj Alexander Kadeikin (6+6). Letná posila Igor Radulov z CSKA Moskva zaostáva za očakávaniami, doteraz si pripísal iba 10 bodov (7+3).

Ani v obrane nemá Mytišči výraznú osobnosť. Všetky zápasy aktuálneho ročníka odohrala trojica Rafael Batyršin, Roman RukavišnikovAlexej Petrov. Jednotkou v jeho bráne je Stanislav Galimov. Ruský gólman nastúpil až v 25 dueloch a vychytal v nich 12 víťazstiev. Úspešnosť jeho zákrokov sa pohybuje nad hranicou 93%.

Útočník Jevgenij Arťukin zostal aj po prestupe z Petrohradu do Atlantu verný svojej povesti problémového hráča. V 25 zápasoch si do kanadského bodovania pripísal iba 7 bodov (1+6). Oveľa usilovnejší je v zbieraní trestných minút. Na konte ich má až 148 a je suverénne najtrestanejším hráčom súťaže. V priemere strávi v každom dueli na „lavici hanby“ 5 minút a 55 sekúnd.

V zápase proti Atlant Mytišči odmeníme v súťaži pre najvernejších fanúšikov troch našich permanentkárov.

Vyžrebované permanentky na tento zápas:
 sektor/rad/miesto
1. A1/5/20 - obraz na plátne s aktuálnym kádrom
2. B4/24/34 - hrnček s potlačou aktuálneho kadra
3. A3/3/29 - obal na iPhone 5 so znakom klubu

Výhry si môžete prevziať v SLOVAN FOTLABE v sektore A6 už počas zápasu. Taktiež máte možnosť zapojiť sa do súťaže v tipovaní výsledku zápasu - pokyny nájdete tu. Hlavnou cenou je FOTOKNIHA HC SLOVAN, ktorá vyjde pred Vianocami.

Problémy v ofenzíve nášho pondelkového rivala potvrdzuje aj jeho úspešnosť v presilových hrách. V početnej výhode hral síce 128-krát, ale gól z nej vyťažil iba v deviatich prípadoch. V tejto štatistke je suverénne najhorším tímom ligy. HC SLOVAN hral pre porovnanie iba o tri presilovky viac, ale dosiahol v nich až 19 presných zásahov.

V závere októbra sme na ľade Mytišči odohrali dramatický zápas, v ktorom žiarili predovšetkým brankári. Jaro Janus nepusti do siete ani jednu z 30 striel Atlantu. Jeho náprotivok Stanislava Galimova prekonal iba Juraj Mikúš, a tak sme získali cenné tri body za tesné víťazstvo 1:0.