Druhý zápas proti Levu v sezóne

0 0

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou a vianočnými sviatkami odohrá HC SLOVAN v Prahe. Na ľade HC Lev nastúpi v nedeľu už o 16:00.

Krátky trip začali zverenci trénera Čadu víťazstvom 5:4 na ľade CSKA Moskva! Rozhodla o tom famózna 2. tretina, v ktorej sme počas 13 minút predviedli nevídanú gólovú smršť – brankára Proskurjakova sme prekonali až päťkrát! V dramatickom závere sme si aj vďaka skvelému Jarovi Janusovi udržali najtesnejší náskok a do tabuľky sme si pripísali dôležité tri body.

V nedeľu je na programe prestížne derby v Prahe. Do českej metropoly tradične mieri aj početná skupina fanúšikov, ktorá v Tipsport Arene vytvorí belasým domácu atmosféru. Celé mužstvo sa na tento špeciálny zápas teší a chce na ľade HC Lev zabodovať.

Pražania sa v novembri dostali do výbornej formy, ktorú si držia doteraz. Bodovali až v 13 z posledných 14 zápasov. V Západnej konferencii majú bilanciu 21 víťazstiev a 15 prehier. Úspešná séria ich vyniesla so ziskom 62 bodov na 6. miesto. HC Lev naposledy rovnako ako HC SLOVAN zabral naplno na ľade CSKA Moskva po triumfe 3:0.

Základ mužstva HC Lev tvoria českí hokejisti, ale bohatý majiteľ dotiahol do klubu aj množstvo legionárov. Pražský tím má na súpiske 14 Čechov, päť hráčov z Fínska a Kanady, ďalej štyroch Švédov a dvoch Slovákov.

Lídrom produktivity nášho najbližšieho súpera je Jiří Sekáč. Český útočník je jedným zo štvorice hráčov, ktorí v tejto sezóne nechýbali ani v jednom zápase. Na konto si pripísal 18 bodov (7+11). Najlepším kanonierom českého mužstva je s 11 gólmi švédsky krídelník Martin Thörnberg, spolu zatiaľ nazbieral 16 bodov. Za ním nasleduje dvojica skúsených českých borcov, ktorí sú od vzniku pražského Leva jeho neodmysliteľnou súčasťou. Jan Klepiš získal doteraz 15 bodov (8+7), kapitán Jiří Novotný ich má 13 (3+10).

V defenzíve sa fínsky tréner Kari Jalonen spolieha predovšetkým na Martina Ševca. Český obranca je najvyťažovanejším hráčom tímu, na ľad strávi v priemere takmer 21 minút. Nebezpečný je aj v hre dopredu, na konte má 15 bodov (5+10). Posledné dva zápasy Pražanov však kvôli problémom s chrbtom vynechal a jeho štart v nedeľu je otázny.

Jednotkou v bráne Leva je Petri Vahanen. Fínsky gólman nastúpil v tejto sezóne už v 27 dueloch a vychytal v nich 14 víťazstiev. S priemerom 1,68 inkasovaného gólu na zápas je štvrtým najlepším mužom ligy. Keďže ho však uplynulý týždeň trápila viróza, v posledných dvoch súbojoch ho medzi troma žrďami nahradil jeho krajan Atte Engren. Zažiaril predovšetkým na ľade CSKA, kde vychytal svoj prvý shutout v tomto ročníku.

Vo vzájomných súbojoch s českým celkom máme skvelú bilanciu. V KHL sme sa s ním stretli už päťkrát: V štyroch dueloch sme zvíťazili v riadnom hracom čase, útoku Leva sme podľahli iba raz. V októbri sme ho v Bratislave porazili jednoznačne 5:2. V nedeľu chcú zverenci trénera Čadu nadviazať na tento úspešný výsledok!

Zápas HC LEV – HC SLOVAN môžete v nedeľu o 16:00 sledovať na obrazovkách televízie Sport1.