Druhý vzájomný zápas pre Záhreb

0 0

HC SLOVAN Bratislava síce výrazne prestrieľal Medveščak Záhreb, no podľahol mu 1:4.

HC SLOVAN Bratislava - Medveščak Záhreb 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 21. Nagy (Vondrka, Nedorost) - 27. Pelletier (Segal), 33. Segal (Pelletier, St. Pierre), 55. Segal (Pelletier, St.Pierre), 56. Bjorkstrand (Murray). Rozhodcovia: Vasiljev, Cyplakov - Ivanov, Nesterov, Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Katic 5+DKZ za úder do hlavy a krku, Palushaj 10 min za nešportové správanie (obaja Záhreb), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 7.985 divákov

Hokejisti Slovana boli od úvodu oveľa aktívnejší a tlačili sa pred bránku Brusta. V 4. minúte otestoval gólmana hostí Šťastný. Ešte lepšiu možnosť mal Netík, ktorý sa dostal k puku na útočnej modrej čiare, ale Brust si poradil aj s jeho bekhendom. V 7. minúte po kombinácii štvrtého útoku strieľal opäť Šťastný. Následne Katic nedovolene atakoval Štajnocha, ktorý skončil po tvrdom strete na ľade. Obranca Medveščaku si za zákrok na hlavu a krk vyslúžil 5+DKZ a chorvátsky tím tak dohrával len s piatimi zadákmi. Štajnoch sa za chvíľu otriasol a pokračoval v zápase. Slovan si vypracoval veľkú šancu hneď v úvode päťminútovej presilovky, po strele Sersena od modrej sa k puku dostal Vondrka, ale výborným zákrokom sa vyznamenal Brust. Domáci pokračovali v ostreľovaní bránky hostí, ale početnú výhodu nevyužil. Potom nasledovali hluché minúty, Slovan síce tlačil, no bez výraznejších šancí. Aj keď v prvej tretine prestrieľal súpera vysoko 16:3 z gólu sa netešil.

Slovanu to vyšlo po 47 sekundách od začiatku druhého dejstva. Počas dohrávanej presilovky vypálil z pravého kruhu najlepší kanonier Nagy, pre ktorého to bol už siedmy tohtosezónny gól - 1:0. "Belasí" dominovali aj naďalej, no ďalšiu početnú výhodu nevyužili a krátko po jej konci pykali. Ojedinelý útok súpera premenil na vyrovnávajúci gól Pelletier - 1:1. Nasledoval ďalšia presilovka domácich, ďalšie obliehanie bránky súpera, ale opäť bez úspechu. Brust zmaril dobré šance Jegliča, Nedorosta, Fostera i Netíka. V 33. minúte si prvýkrát zahral v početnej prevahe aj chorvátsky klub a premenil ju na vedúci gól. Po chybe domácej obrany Backlund iba vyrazil strelu Pelletiera pred seba a Segal poslal puk pohodlne do siete - 1:2. Na hokejkách Slovanistov sa kopili nepresnosti, kazili prihrávky a súperom dovolili vyrovnať hru. V závere tretiny mal šancu ešte Vondrka, ale neuspel.

Domáce trápenie v koncovke pokračovalo aj v tretej dvadsaťminútovke. Pritom sa im naskytla výborná možnosť na vyrovnanie, keď si zahrali takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale ani to im na gól nestačilo. Navyše v 55. minúte počas stupňujúceho sa tlaku Slovana spravil obrovskú hrúbku Foster a Segal pohotovou strelou z prvej vymietol šibenicu Backlundovej bránky - 1:3. O minútu neskôr zabil definitívny klinec do slovanistickej rakvy v oslabení Bjorkstrand. To už diváci iba pískali a opúšťali tribúny Slovnaft arény.