Druhú hokejovú bitku sme zvládli a v sérii vedieme už 2:0

0 0

Štvrťfinálová séria sa sťahuje o dva dni do Trenčína

Slovnaft extraliga 2010/2011 - štvrťfinále play-off - druhý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 4:1 (0:1, 0:0, 4:0) - stav série 2:0
Góly: 43. D. Buc, 47. Lipiansky (tr. strieľanie), 54. Hujsa (Hájek, A. Nedorost), 55. L. Hudáček (D. Buc) - 12. O. Ďuriš (Sekeráš, Naurov)
Vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, P. Grečko - Stano, Šefčík, 3380 divákov

Slovan: Konrád - Jackman, Hájek, Cartelli, Frühauf, J. Kováčik, Štajnoch, Rullier, Bohunický - M. Bakoš, A. Nedorost, Hujsa - Uram, Kapuš, Lipiansky - D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc - Róbert Huna, Preisinger, Richard Huna

Trenčín: V. Kováč - Sekeráš, E. Bednár, Hruška, Bolf, Martin Chovan, S. Tomko - Mikula, Blatný, T. Melichárek - Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň - Naurov, P. Kopecký, Jánoš - M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry

V úvode druhého štvrťfinálového stretnutia bol aktívnejší domáci Slovan, ale šance si vytvárali hráči oboch kolektívov, strelecky mali navrch Trenčania. V 6. min mohol otvoriť skóre duelu hosťujúci Filo, no pri prečíslení Dukly namieril iba do Konráda. V 10. min mali hosťujúci Trenčania ďalšiu veľmi dobrú príležitosť skórovať, no Mikula po sóle z rohu klziska až pred Konráda nedokázal efektívne zakončiť. Podarilo sa to až v 12. min Ďurišovi, ktorému ideálne prihral z rohu Sekeráš po tom, ako obišiel niekoľko hráčov Slovana. Belasí ani po inkasovanom nedokázali zefektívniť koncovku a hostia aj naďalej podkurovali neistej obrane Slovana.

Aj na začiatku druhej tretiny mali viac šancí Trenčania, ale Tybor, Naurov, Filo ani Melichárek neuspeli. Slovanisti sa však tiež nenechali zahanbiť a postupne zvyšovali tlak, avšak stále bez gólového efektu. V 35. min mal Slovan obrovskú šancu vyrovnať, ale brankár Kováč bol pozorný.

Domáci sa dočkali až na začiatku tretieho dejstva, keď v 43. min si D. Buc "vytiahol" z bránky dobre chytajúceho V. Kováča a v páde vyrovnal na 1:1. V 47. min obranca Dukly Sekeráš fauloval unikajúceho Lipianskeho a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie, sám faulovaný si brankára hostí "položil" na ľad a poslal Slovan do vedenia - 2:1. Vzápätí mohol vyrovnať Sekeráš, ale jeho pokus od modrej čiary neskončil v bránke domácich. O minút neskôr to skúšal Naurov, ale rovnako ako kapitán Dukly Sekeráš nepochodil. Už na rozdiel dvoch gólov upravil V 54. min Hujsa, keď spomedzi kruhov z prvej prestrelil Kováča. O necelú minútu neskôr zvýšil už na 4:1 L. Hudáček potom, ako bekhendom poslal puk ponad pravý betón trenčianskeho brankára. V závere si už Slovan ustrážil trojgólové vedenie, Trenčín nemal dostatok síl na zdramatizovanie zápasu. Séria sa tak presúva do Trenčína, belasí vedú 2:0 na zápasy.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Duel sa mi hodnotí veľmi dobre, pretože sme boli úspešní. Prvá tretina nám nevyšla, Trenčín bol aktívnejší. Od druhej časti sa to z našej strany zlepšovalo. V tretej časti sme boli aktívnejší my, dali sme góly a tešíme sa z víťazstva. V Trenčíne nás čakajú dve ťažké stretnutia."

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Po prehre nemôžem zápas hodnotiť pozitívne. Napriek tomu si dovolím moje mužstvo za prvé dve tretiny pochváliť. V tretej časti sme nepochopiteľne prestali hrať hokej. Skúsenosti sú na strane Slovana, veľmi radi by sme si v domácich dueloch vybojovali piaty zápas."