Druhé miesto pre našich juniorov

0 0

V piatom rozhodujúcom zápase finále play – off extraligy juniorov podľahol HC SLOVAN Bratislava Dukle Trenčín 3:6.

Juniori HC SLOVAN Bratislava zakončili sezónu 2013/2014 na peknom druhom mieste. Po minuloročnom majstrovskom titule výrazne obmenený káder trénerov Miroslava Mosnára a Jozefa Pethöa obsadil v základnej časti aktuálneho ročníka štvrté miesto so ziskom 81 bodov. Slovanisti potom v play – off dokázali zdolať víťaza základnej časti Banskú Bystricu a ich ťaženie za obhajobou titulu zastavili až vo finále v dobrej forme hrajúci Trenčania, ktorí otočili celú sériu z 1:2 na 3:2.

5. zápas

Dukla Trenčín – HC SLOVAN Bratislava 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Góly a asistencie: 3. Čerešňák (Koyš), 13. Stantien (Sádecký), 31. Hlinka (Holenda), 36. Hudec (Ryzák), 59. Hudec (Koyš), 59. D.Novák (Koyš) – 32. Brodek (Luža), 51. Petráš (Lukáčik, Brodek), 58. Danišovský (Luža, Mlynčár)

Dukla Trenčín: Kutej- Ryzák,Čerešňák,Hatala, Holenda, Plško, Petre,Palovič,Matejka – Koyš, Hlinka, Hudec – Briestenský, Švec, D.Novák- Stantien, Sádecký, Pardavý – Gális, Šabík,Pataky
HC SLOVAN Bratislava: Baroš – Lukáčik, Bílik, Luža, Maier, Rusina, Valjent, Gula, Bačik – Danišovský, Mlynčár, Šalka – Bednarič, B.Novák, Petráš – Môcik, Mikšík, Trenčan – Tibenský, Halama, Brodek

Rozhodovali: Juraj Konc, Peter Stano – Tomáš Holienka, Miroslav Valach

Rozhodujúci zápas sa pre našich chlapcov nevyvíjal od začiatku podľa predstáv. Už v druhej minúte využil presilovú hru presnou strelou od modrej čiary Patrik Čerešňák. O desať minút neskôr nabil Sádecký Stantienovi, ktorý pohotovo švihom poslal puk po pod Barošovu lapačku – 2:0. V polovici stretnutia napálil puk na Baroša Holenda a nikým nekrytý Hlinka dorazil do opustenej brány a zvýšil už na hrozivých 3:0. Slovanistov však tretí gól nepoložil a už o minútu korigoval po prihrávke Lužu Patrick Brodek. Dvojgólové manko však vydržalo len štyri minúty. V 35. minúte sa dobre zorientoval pred našim gólmanom kapitán Dukly Denis Hudec a bolo 4:1.

Tretiu tretinu začali naši chlapci veľkým náporom a snahou zvrátiť nepriaznivý výsledok. V 51. minúte napálil puk do siete v presilovke o dvoch hráčov z uhla Samuel Petráš a o sedem minút neskôr znížil na rozdiel jediného gólu Danišovský. V závere to bol z našej strany vabank, ktorý však vyrovnávajúci gol nepriniesol. Naopak Dukla spečatila konečný výsledok najskôr gólom do prázdnej brány z hokejky Hudeca a definitívnu podobu výsledku na 6:3 dal Dominik Novák.