Druhá domáca prehra

0 0

HC SLOVAN Bratislava v druhom domácom zápase podľahol Viťazu Podolsk 1:4. Jediný gól strieľal Martin Škoula.

HC SLOVAN Bratislava - Viťaz Podolsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Góly: 38. Škoula (Sersen, Miklík) - 12. Vasiliev (Hennessy), 14. Chafizullin, 21. Soloduchin (Golovkov, Rybakov), 36. Pyett (Podziňš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Mojžíš (Slovan) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Ščeniov - S. Morozov, Putalin, 10 055 divákov

Zostavy:
HC SLOVAN: Kopřiva - Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, V. Mihálik - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Netík, J. Mikúš, Bartovič - Kukumberg, Bakoš, L. Hudáček - T. Mikúš, Kolena, R. Mráz - od 21. min M. Daňo
Viťaz: Backlund - Pyett, Mezei, Selezňov, Golovkov, Chafizullin, Malevič, Kudinov - Šitikov, Iggulden, Koroľuk - Koroľov, Rybakov, Soloduchin - Afinogenov, Hennessy, Poltorak - Vasilev, Mamin, Podziňš

Slovan začal druhý domáci súťažný duel v novej sezóne opatrne. Už v 4. min mal veľkú šancu Ölvecký, ale brankár Backlund s jeho pokusom nemal problémy. Pri vylúčení Sigaleta si hostia utvorili niekoľko streleckých pozícií, Kopřiva však odolával. Už v 7. min poslali rozhodcovia predčasne pod sprchy Mojžíša, v päťminútovom oslabení Viťaz neskóroval ani raz. Podarilo sa to až v hre piatich proti piatim Vasilievovi, ktorý napriahol od modrej a vymietol ľavý horný roh Kopřivovej bránky. O necelé dve minút neskôr sa v útočnom pásme uvoľnil Chafizullin a gólmana domáceho mužstva prekonal na rovnakom mieste ako Vasiliev. Už v závere I. tretiny sa z tribún Slovnaft arény ozýval piskot na hru Slovana.

Bezduchý výkon zverencov trénera Rostislava Čadu pokračoval aj po prvej prestávke. Už v 48. sekunde pridal tretí gól hostí Soloduchin. Slovan si potom v presilovke neutvoril nijakú gólovú šancu a ani v rovnovážnej hre to hráčom "belasých" nešlo - postupne nepochodili Netík, T. Mikúš, Kutlák ani Miklík. Na 4:0 zvýšil v 36. min Pyett, ktorý využil nedôraznú prácu defenzívy bratislavského tímu. Čakanie Slovana na prvý domáci gól ukončil v 38. min obranca Škoula presilovkovou delovkou od modrej čiary.

Najmä v úvode tretej časti sa Slovan dostal do viacerých gólových príležitostí, ale spoľahlivý Backlund zneškodnil pokusy Kukumberga, Škoulu aj Štajnocha. V posledných minútach duelu chýbalo nasadenie na oboch stranách - Slovan už neznížil náskok súpera a hostia z Podolska si s prehľadom ustrážili cenný triumf.

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Na nás bolo vidieť, že sme chceli doma získať prvé body. Zodpovedala tomu aj hra v oslabení, ktoré sme zvládali veľkou bojovnosťou. Bohužiaľ sme v závere I. tretiny dostali dva pomerne lacné góly. Ďalej sme pokračovali v nátlakovej hre a chceli vyrovnať. Proti nám stál súper s veľmi dobre organizovanou defenzívou. Tak, ako sme hrali dnes, to je cesta, ktorou môžeme už v nasledujúcom zápase uspieť.