Dráma v poslednom zápase sezóny!

0 0

HC SLOVAN Bratislava v záverečnom zápase základnej časti KHL 2014/2015 podľahol Jokeritu Helsinki 2:3pp.

HC SLOVAN Bratislava - Jokerit Helsinki 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Góly: 49. Nagy (Brejčák), 52. Murley (Hudáček, Baranka) - 2. Sallinen (Peltola), 36. Gunderson (Sallinen, Aaltonen), 65. Korpikari (Omark). Rozhodovali: Jeřábek, Sergejev - Balodis, Birin, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny a striedania: Slovan od 41. min bez Reháka a s Lunterom, 10.055 divákov (vypredané).

HC SLOVAN Bratislava: Backlund - Sersen, Baranka, Brejčák, Barker, Mihálik - Jeglič, Tičar, Nagy - Hudáček, Murley, Bartovič - Netík, Šťastný, Rehák
Jokerit Helsinki: Helenius - Gunderson, Korpikari, Peltola, Väänänen, Todd, Ohtamaa - Huhtala, Kapanen, Hagman - Aaltonen, Wirtanen, Sallinen - Moses, Koukal, Omark - Pöysti, Hahl, Mäki

"Belasí" zaspali úvod stretnutia, už v 50. sekunde Backlund zasahoval pri šanci Wirtanena a v 67. sekunde už inkasoval, keď mu Sallinen vydarenou strelou vymietol ľavý horný roh bránky pri bližšej žŕdke - 0:1. Domáci odpovedali nepresnou dorážkou Šťastného, no boli to hostia, ktorí v prvej tretine diktovali tempo hry. Omark ušiel domácej obrane a rútil sa sám na Backlunda, švédsky brankár vytesnil jeho pokus ramenom. Následne Hagman stroskotal v dobrej šanci. Slovan si najväčšiu príležitosť vytvoril v 13. minúte, keď sa po Nagyovej strele dostal k dorážke Jeglič, ale tiesnený tesne minul bránku hostí. Hral sa obojstranne rýchly hokej, bez zbytočného prerušovania zo strany rozhodcov, pútala korčuliarska ľahkosť a elegancia hráčov Jokeritu, ale i srdnatosť a bojovnosť domáceho tímu.V 24. min sa prekľučkoval k bránke Moses, v poslednej chvíli ho zastavil podrazením Brejčák, slovanisti sa v následnom oslabení bez väčších problémov ubránili. Po vypršaní trestu prišla výborná pasáž zo strany "belasých", po góloch volali najmä zakončenia Murleyho, Brejčák a Mihálika, brankár Jokeritu Helenius si však držal čisté konto. V polovici stretnutia videli diváci hneď dva samostatné úniky, najprv domáci Bartovič pri svojom sóle neprekabátil Heleniusa a na druhej strane Backlund stihol vyraziť blafákový pokus Aaltonena. V 36. minúte prefrnkol okolo Mihálika najlepší strelec ligy Moses a opäť musel ukázať svoje umenie Backlund. Chvíľu nato už ale ani on nestačil na umiestnenú strelu Gundersona, ktorou americký obranca zvýšil na 2:0 pre "žolíkov".      Slovanisti v treťom dejstve zvýšili aktivitu. V 48. minúte sa dostali do rýchleho prečíslenia, Lunter však v dobrej pozícii minul priestor troch žrdí. O minútu to už domácim vyšlo, keď si Nagy ľavej strany nakorčuľoval pred bránkovisko, položil Heleniusa na ľad a šikovne zasunul puk za jeho chrbát - 1:2. A to nebolo všetko, v 52. minúte explodovala Slovnaft aréna druhýkrát, keď sa Murley pohotovo zorientoval a usmernil odrazený puk za brankára Jokeritu. Slovanisti zacítili, že Jokerit je zdolateľný a vrhli všetky sily do útoku. V závere tretiny však mohli rozhodnúť aj hostia, Wirtanen a ani Hagman ale nemali šťastie v koncovke.Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol 28 sekúnd pred koncom o víťazstve hostí Korpikari.      Hlasy po zápase:Petri Matikainen, tréner Slovana: "Som rád, že sme dokázali za nepriaznivého stavu zabojovať a vyrovnať, bod s takýmto súperom má svoju cenu. Bratislava je skvelé miesto pre hokej, situácia je však ťažká, je mi ľúto, že sa to takto končí."