Dorasteni nasúkali Popradu 10 gólov!

0 0

Juniori aj dorastenci porazili Popradčanov na nulu

Zatiaľ čo v piatok našim mužom v súboji s banskobystrickými Baranmi zvlhol strelecký prach, dorastenci sa rozstrieľali a nadelili Popradu "desiatku", Juniorka vycestovala na trip a v prvom zápase vyhrala na horúcom tatranskom ľade. Ako sobotný bonus sú potom shot outy oboch gólmanov, Pavlasa aj Orčíka. <br/><br/>5.kolo Extraligy dorastu<br/><br/>HC Slovan Bratislava - HK Poprad 10:0<br/>(1:0, 5:0, 4:0)<br/><br/>Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme podali najlepší výkon, aký som u tohto mužstva videl. Už prvá tretina ak by bola 5:0, nemohol by nikto na to nič povedať. Mali sme ešte množstvo spálených šancí a Poprad môže poďakovať svojmu brankárovi a aj našim útočníkom, že neinkasoval podstatne viac. Vyslovene sme zahadzovali šance. Boli sme pohybovo lepšie na tom, veľmi dobre sme korčuľovali, perfektne nám išla aj kombinácia. Za druhú a tretiu tretinu sme vsietili deväť gólov, bol to doslova gólostroj. Chlapci sa dostali do takej pohody, že bola radosť sa pozerať na to, ako výborne hrajú. Výborne zahral Marko Halama, po krátkom dohovore cez prestávku po prvej tretine podal vynikajúci výkon aj Hudiak. Ak si dajú naše „deväťdesiatštvorky“ povedať, ostávajú sa veľmi rázne do šancí. Treba pochváliť aj brankára Pavlasa, ktorý je ročník 1996. Ten chytil jeden samostatný nájazd aj trestné strieľanie a udržal si až do konca zápasu bezgólové čisté konto. Je to mladý brankár a ak bude podávať takéto výkony, verím, že sa dostane aj do reprezentácie.<br/><br/>5.kolo Extraligy juniorov<br/><br/>HK Poprad - HC Slovan Bratislava 0:3<br/>(0:1, 0:0, 0:2)<br/>HK Poprad: Široký - Dinda, Gaborčík, Kramár, Šterbák, Reitmayer, Pitka, Dinda - Ištocy, Štrauch, Vojtaššák, Vojsovič, Gápa, Vokuli, Lojek, Gríger, WesselényiGlevaňák, Hrehorčák, Huszárik<br/>HC Slovan: Orčík - Lukáčik, Červenka, Valjent, Skurák, Šilovič, Kozák, Loydl - Trstenjak, Klimčík, Majstrenko, Mikšík, Trenčan, Klučiar, Zamboj, Horňák, Dvonč, Salák, Gabaj<br/>Góly a asistencie: 0:1 Klučiar (Trstenjak) pres/1, 0:2 Klimčík (Zamboj, Skurák), 0:3 Trstenjak (Kozák, Dvonč) pres/2<br/>Rozhodcovia: Kubuš - Bednár, Rovenský<br/>Vylúčení: 8/2<br/>Využitie: 0/2<br/>Oslabenia: 0/0<br/>Divákov: 155<br/><br/>Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Sme radi dnešnému víťazstvu, pretože Poprad je silný súper, ako sme sa presvedčili aj doma. Pripravili sme sa dôkladne  a nastúpili sme veľmi koncentrovane. Hokej to bol kvalitný, ba dokonca sme sa zhodli s kolegom, že toto bol jeden z najlepších zápasov, čo sme doteraz odohrali. Čo nás ale trochu mrzí, mali sme veľa možností hrať v presilových hrách, dokonca aj päť na tri, ale nedokázali sme početnú výhodu premeniť na góly a tomu sa budeme musieť viac na tréningoch venovať. Sme veľmi spokojní s výkonom chlapcov. Dohrali sme na štyri útoky, čo nás teší. Zabralo skutočne celé mužstvo, výborné výkony podali aj brankár Popradu aj náš brankár Filip Orčík. Pripravujeme sa na najbližší zápas, ktorý nás čaká v Lipovskom Mikuláši.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autopr Peter Hofman a Michal Holub, fotka Andrej Žiak<br/>