Dorastenci štartujú zajtra playoff

0 0

Dorastenci HC SLOVAN Bratislava odštartujú svoju štvrťfinálovú sériu proti HK 36 Skalica zajtra o 13:00 na domácom ľade v tréningovej hale B.

Dorastenci Skalice skončili po základnej časti na 9. mieste so ziskom 66 bodov za 21 výhier (20 v riadnom hracom čase a jedno po predĺžení) a 23 prehier (19 v riadnom hracom čase + 4 po predĺžení). S bilanciou 140 vsietených gólov a 164 inkasovaných.

Zverenci trénerskej trojice Imrich Antal – Rudolf Jendek - Richard Kapuš obsadili po základnej časti druhé miesto so ziskom 97 bodov. V základnej časti sme sa so Skaličanmi stretli štyrikrát a všetky zápasy sme dotiahli do víťazného konca. V prvom sme vyhrali až po predĺžení 5:4 a v ďalších sme jednoznačne dominovali 5:1, 3:1 a 5:0 (nulu vychytal Pavlas). V prvom meraní síl bol nezastaviteľný Marco Halama, ktorý v zápase strelil štyri góly.

Najproduktívnejším Slovanistom v sezóne je center Ľubomír Fetkovič, ktorý v 37 zápasoch zaznamenal 48 bodov. O tri body menej si pripísal ďalší center Patrik Kratochvíla, za nimi nasledujú útočníci Stanislav Krajč so 44 bodmi a Marco Halama so 41 bodmi. Najproduktívnejším obrancom je Patrik Maier, ktorý v 39 zápasoch dosiahol 29 bodov, za ním nasleduje Jakub Ficel s 12 bodmi a Andrej Roth s 11 bodmi. Brankárskou jednotkou Slovanu je Christián Pavlas s úspešnosťou zásahov 93,16 %, čo ho radí na prvé miesto v celej extralige. V sezóne vychytal päť zápasov na nulu.

Slovanisti by si mali dávať pozor na piateho najproduktívnejšieho hráča extraligy Filipa Kotvana, ktorý v 42 zápasoch nazbieral 63 bodov. No v predchádzajúcich meraniach ho naši obrancovia ustrážili, pripísal si len jednu asistenciu a pevne veríme, že to aj tak ostane. Druhým najproduktívnejším hráčom je Alexander Kotzman s 33 bodmi a tretím Peter Kutlák s 31 bodmi. Brankárskou jednotku Skaličanov je Samuel Košút s úspešnosťou 88,56 %.

Nenechajte si ujsť prvé dva domáce zápasy našich dorastencov vo štvrťfinále playoff a príďte ich povzbudiť do tréningovej haly B v stredu o 13:00 a vo štvrtok o 14:00. Vstup na oba zápasy je zdarma.