Dorastenci odchádzajú z východu republiky bez bodu, juniori doma stopercentní

0 0

Kalináč sa opäť utrhol z reťaze a šiestimi bodmi sa podpísal pod vysokú výhru juniorov

Nedeľnými zápasmi pokračoval mládežnícky extraligový víkend. Zatiaľ čo dorastencom sa na "východniarskom" tripe neviedlo a prehrali tesne s Popradom, juniori doma nezaváhali a získali tri "povinné" body s Ružinovom.

30.kolo Extraligy dorastu:

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

HK Poprad: Sedlačko - Kasanický, Slavkovský, Turan, Šterbák, Pitka, Hoffman, Dinda, Parimucha - Ženčuch, Štrauch, Gríger, Schmidt, Tomečko, Plaire--coudrier, Kráľ, Hrehorčák, Vojsovič, Glevaňák, Lojek

HC Slovan: Rybár - Bačik, Černák, Gula, Šilovič, Červenka, Bölcs- Klimčík, Petráš, Klučiar, Mlynčár, Budiar, Šalka, Môcik, Šešlija, Kovačič

Góly a asistencie: 1:0 Kasanický (Gríger, Štrauch), 2:0 Glevaňák (Ženčuch, Lojek), 2:1 Šalka (Môcik)

Rozhodcovia: Orságh - Beňuška, Bľanda

Vylúčení: 4/5

Využitie: 0/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 99

Karol Rusznyák, tréner HC Slovan Bratislava:

V dnešnom zápase sa hral svižný hokej. Na tomto úzkom klzisku sa snáď iný hokej ani hrať nedá. Len zo začiatku bolo dosť nepresností na obidvoch stranách. Prvá tretina skončila bez gólov. V druhej tretine Poprad využil svoju šancu, ktorú sme im poskytli naším nedôsledným pokrytím hráčov pred našou bránou. Dostal sa tým pádom do psychickej výhody. Dreli sme, ale začali nám odskakovať, puky, nehrali sme až tak presne  ako sme si naplánovali. Nedokázali sme si urobiť tlak v popradskej tretine a nedokázali sme ani dôrazne zakončovať. V tretej tretine sme inkasovali ďalší gól. To našich hráčov nakoplo a začali sme sa viac tlačiť do útočného pásma. Šesť minút pred koncom sme aj znížili po peknej akcii. Potom sme si vzali time, začali sme hrať bez brankára. Poprad mal šancu, keď išli dvaja ich hráči  na nášho jedného, ale do prázdnej brány nedali. Vzápätí na to sme  sa dostali pred popradskou bránkou do prečíslenia my, ale popradský gólman situáciu vyriešil. Takže sme zase prehrali. Popradčanom gratulujem k víťazstvu a my máme zase nad čím premýšľať, ako sa zlepšiť a začať opäť vyhrávať zápasy.

6.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HC Slovan Bratislava – HK 99 Ružinov Bratislava 8:1 (4:0, 1:0, 3:1)

HC Slovan: Pék - Luža, Ketner, Trška, Glavo, Árvay, Skurák, Záhradný, Hronec - Bobocký, Mráz, Kozák, Podgórski, Kalináč, Homa, Surovka, Gabaj, Cíger, Halaj

HK 99:Beláček - Král, Végh, Simon, Cút, Just, Haršányi, Belan, Štefko, Faktor, Baran, Hubek, Jonášek

Góly a asistencie: 1:0 Surovka (Mráz, Árvay), 2:0 Kalináč (Trška), 3:0 Bobocký (Kalináč, Mráz), 4:0 Cíger (Kalináč), 5:0 Kalináč (Ketner) oslab/1, 6:0 Ketner (Kalináč, Mráz) pres/1, 6:1 Baran (Belan, Štefko),7:1 Podgórski (Trška, Cíger), 8:1 Luža (Kalináč, Bobocký)

Rozhodcovia: Goga - Bundil, Tvrdoň

Vylúčení: 3/7

Využitie: 1/0

Oslabenia: 1/0

Divákov: 178

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnes to bol pre nás najmä po psychickej stránke, pretože Ružinov každý poráža a čakalo sa povinné víťazstvo, čo je najhoršie. Dovtedy, než sme dali góly to bol celkom vyrovnaný zápas. Pretože aj my sme sa im trochu prispôsobili. Bol to iný zápas ako včera proti Skalici, bolo ťažké aj hráčov motivovať, pretože nebol kladený nejaký veľký odpor od Ružinova. Hra na oko nebola pekná, ale je dôležité, že sme dali a góly a potom sme sa upokojili. Mali sme veľkú prevahu, ale veľmi dobre chytal brankár Ružinova. Nedávali sme veľakrát góly ani do prázdnej brány. Hra sa mi moc nepáčila, treba stále makať ďalej. Chceme sa dostať do play off z najlepšej pozície ako to ide, teda zo siedmej a pokúsime sa prekvapiť aj v samotnom play off. Zo 14 posledných zápasov máme 14 víťazstiev, sedem víťazstiev za sebou. To si cením na tých chlapcoch, pretože to ťahajú tí, ktorí prešli mojou letnou prípravou a ťažkým drilom. Tím sa zdvihol po prestávke a verím, že od druhej polovice sezóny budeme predvádzať také výkony, ako sme predvádzali aj v minulom roku.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová