Dorastenci na čele ligy!!

0 0

Už v sobotu sa extraligový dorast Slovanu dostal na prvé miesto tabuľky. Aby sa na pozícii lídra udržal, musel v nedeľu naplno bodovať s prekvapením tohoto ročníka, považskobystrickým nováčkom, ktorý taktiež ašpiruje na najvyššie priečky. V ťažkom zápase s vyspelým súperom sa dorastencom podarilo zvíťaziť a tak reprezentačnú prestávku strávia na pozícii vedúceho tímu tabuľky.

Juniorka je už istým víťazom Nadstavby B a bude tak postupovať do play-off zo siedmeho miesta. Po sobotnom jasnom víťazstve zaváhala a prekvapujúco podľahla Trnave.

Extraliga dorastu, 32.kolo

HC SLOVAN Bratislava – HK 95 Považská Bystrica 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

HC SLOVAN: Baroš - Gula, Benčat, Bednárik, Ficel, Vidovič, Maier, Černák - Danišovský, Miško, Petráš, Mlynčár, Tibenský, Javorek, Blaho, Kratochvíla, Budiak, Lohyňa, Halama

Góly a asistencie: 1:0 Halama  oslab/1, 1:1 Ligas (Potocký, Ligas),  2:1 Blaho (Mlynčár, Miško), 3:1 Blaho  tres.str.

Rozhodcovia: Kacej - Návratek, Husár
Vylúčení: 3/2
Využitie: 0/0
Oslabenie: 1/0
Diváci: 212

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme nastupovali do zápasu s tým, že oplatíme Považskej tú krutú prehru 0:6. Začali sme zle, dostali sme hneď rýchle góly a domáci v podstate na čo siahli, to im vyšlo a nás deklasovali. Po včerajšom dobrom zápase s Dubnicou sme mali trochu obavy, či chlapci budú stíhať. Tieto obavy sa rozptýlili hneď v prvej tretine, keď sme mali asi päť vyložených šancí, ale sme nedali. Obávali sme sa, aby sme z nejakej náhodnej akcie neinkasovali. Ujali sme sa vedenia 1:0, ale po hrubej chybe, keď sme my nedali a vzápätí sme inkasovali, sme posadili hostí na koňa a hra sa vyrovnala. Potom sme ale dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. Chceli by som chlapcom veľmi pekne poďakovať za výkony, ktoré odviedli v tieto dva dni. Siahli si  na dno svojich síl a v podstate tímovou prácou sa pred reprezentačnou prestávkou udržali na prvom mieste, k čomu im gratulujem. Je to pre nás veľká výzva a povzbudenie, aby sme takto poctivo a s maximálnym nasadením pracovali aj naďalej.

Extraliga juniorov, Nadstavba B, 12.kolo

HC SLOVAN Bratislava – HK Trnava 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

HC SLOVAN: Orčík - Holeša, Bačik, Šilovič, Bölcs, Lukáčik, Skurák - Klučiar, Trstenjak, Dvonč, Klimčík, Gabaj, Hudec, Lichanec, Glemba, Kraus, Trenčan, Mikšík

Góly a asistencie: 0:1 Kubica (Melichár) pres/1, 1:1 Hudec (Gabaj, Bölcs), 2:1 Kraus (Glemba, Lichanec), 2:2 Melichár (Kudlej, Hardi), 2:3 Zámečník (Šišovský), 2:4 Melichár (Kudlej, Hardi), 2:5 Novák (Prna)

Rozhodcovia: Fridrich - Návratek, Kacej
Vylúčení: 7/5
Využitie: 0/1
Oslabenie: 0/0
Diváci: 99

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Zápas mal rovnaký úvod ako včerajší. Súper sa dostal do vedenia, ale nám sa hneď v priebehu dvoch minút podarilo vyrovnať podobne ako včera, Hudecom. Gólom sme ožili a vytvorili sme si šance, ktoré  sme ale nedokázali využiť. Samozrejme aj Trnava hrala s chuťou. V tabuľke sú síce dole, ale je to kvalitné mužstvo. Čo nás potešilo vo včerajšom zápase, že sme mali jedného hráča vylúčeného, dnes tomu tak nebolo. Prehrali, nerobíme z toho ale tragédiu, ale ak chceme niečo uhrať, musím e sa z každej prehry poučiť. Sila nášho mužstva musí byť v kolektíve. Musíme si uvedomiť, že je treba zabrať aj vtedy, keď sa nedarí.