Dorast v semifinále proti Liptovskému Mikulášu

0 0

Dorastenci HC SLOVAN Bratislava odštartujú svoju semifinálovú sériu proti MHk 32 Liptovský Mikuláš v nedeľu o 14.00 na domácom ľade v tréningovej hale B.

Slovanisti svojho štvrťfinálového súpera zo Skalice porazili 3:1 na zápasy, kým Liptovský Mikuláš porazil Dubnica 3:2 na zápasy.

Dorastenci Liptovského Mikuláša skončili po základnej časti na 4. mieste zo ziskom 88 bodov za 30 výhier (27 v riadnom hracom čase a tri po predĺžení) a 14 prehier (13 v riadnom hracom čase a jedna v predĺžení). S bilanciou 191 vsietených a 117 inkasovaných gólov.

Slovanisti sa s Liptovským Mikulášom stretli dva razy a oba zápasy prehrali. Prvý na ľade súpera 0:3 a na domácom ľade prehrali 1:4. O jediný presný zásah sa postaral Andrej Bednarič.

Najproduktívnejším hráčom Liptovského Mikuláša je center Matúš Sukeľ, ktorý si v 44 zápasoch pripísal 74 bodov. V konečnom zúčtovaní obsadil druhé miesto v produktivite a aj v počte strelených gólov. Za ním nasledujú Jakub Sukeľ so 60 bodmi a Ľudovít Dunčko s 58 bodmi. Najproduktívnejším obrancom je Matej Bača s 25 bodmi, v tesnom závese za ním je Marián Pagáčik s 24 bodmi a nakoniec Matej Moravčík so 16 bodmi. Brankárskou jednotkou Mikuláša je Peter Pútec s  úspešnosťou zásahov 90,08 %, ktorému v hodnotení brankárov patrí 14. miesto.

S pomedzi Slovanistov sa najviac v doterajšom priebehu playoff darilo Marcovi Halamovi, ktorý zaznamenal v 4 zápasoch 8 bodov, za ním nasleduje Patrik Danišovský z 5 bodmi a potom traja hráči s 3 bodmi – Krajč, Bednarič a Kundrát.

Nenechajte si ujsť prvé domáce zápasy našich dorastencov v semifinále playoff a príďte ich povzbudiť v nedeľu a pondelok o 14.00 do tréningovej haly B. Vstup na oba zápasy je zdarma.

Zápasy na ľade Liptovského Mikuláša dorastenci odohrajú 21.3 a 22.3 o 17.00. Prípadný piaty zápas je na programe 25. marca.