Dorast začína boj o bronz

0 0

Dorastenci HC SLOVAN Bratislava odštartujú svoju cestu za bronzovou medailou už zajtra o 14:00 v tréningovej hale B proti Dukle Trenčín.

Slovanisti so svojím semifinálovým súperom z Liptovského Mikuláša prehrali 1:3 na zápasy. Dukla prehrala s Prešovom 2:3 na zápasy.

Dorastenci Dukly Trenčín skončili po základnej časti na 7. mieste zo ziskom 73 bodov za 25 výhier (22 v riadnom hracom čase a tri po predĺžení) a 19 prehier (18 v riadnom hracom čase a jedna po predĺžení). S bilanciou 117 vsietených gólov a 167 inkasovaných.

Slovanisti sa s Duklou Trenčín v základnej časti stretli tri razy a v dvoch zápasoch sa naši chlapci tešili z výhry. Prvý zápas odohrali na ľade súpera a vyhrali 2:3 po predĺžení, v druhom na domácom ľade Slovanisti prehrali 2:6 a v poslednom zápase na ľade súpera vyhrali 3:4. Stav zápasov hovorí v prospech našich chlapcov, ale počet vsietených resp. inkasovaných gólov je v prospech Dukly. Naši chlapci dali 9 gólov, ale 11 dostali.

Najproduktívnejším hráčom Dukly po základnej časti je Dominik Briestenský, ktorý v 40 zápasoch dosiahol 47 bodov (8 + 39), za ním nasleduje Boris Sádecký so 46 bodmi (14 + 32) v 57 zápasoch a tretín najproduktívnejším útočníkom je Dominik Novák so 43 bodmi (24 + 19) v 45 zápasoch. Najproduktívnejším obrancom Dukly je Marco Hochel s 24 bodmi (9 + 15) v 34 zápasoch, nasleduje Mako Hrnčírik a Andrej Hatala s 20 bodmi.

Brankárskou jednotkou je Dávid Hrenák s úspešnosťou zásahov 91,12 %, ktorému v hodnotení brankárov patrí 14. priečka.

Najlepším strelcom je Lukáš Berák, ktorý zaznamenal 26 gólov. Našim najúspešnejším strelcom je Marco Halama s 37 presnými zásahmi.

Cesta Dukly Trenčín do boja o tretie miesto bola veľmi náročná. Tímy, ktoré sa po základnej časti umiestnili na 5. – 12. mieste museli hrať kvalifikáciu o postup do play – off na dva víťazná zápasy. V tomto meraní síl si Dukla poradila so Zvolenom 2:0 na zápasy (4:1, 0:2). Vo štvrťfinále sa stretla s Banskou Bystricou. Dorastenci vyhrali 3:1 na zápasy (4:6, 6:5, 4:3, 4:3). V semifinále narazili na víťaza základnej časti z Prešova, ktorému podľahli 2:3 na zápasy (3:4 po predĺžení, 3:1, 0:1 po predĺžení, 0:2, 3:0).

Nenechajte si ujsť prvé domáce zápasy našich dorastencov v boji o tretie miesto a príďte ich povzbudiť vo štvrtok a piatok o 14.00 resp. 17.00 do tréningovej haly B. Vstup na oba zápasy je zdarma. Zápasy na ľade Dukly Trenčín dorastenci odohrajú 02.04 a 03.04 o 17.00, Prípadný piaty zápas je na programe 06.04 o 17.00 v Bratislave.