Dorast so Žilinou prehral, juniori naopak vyhrali

0 0

Aj naša mládež si zmerala sily so Žilinou

Tretím kolom pokračovali mládežnícke súťaže, súperom našich boli hráči MsHK Žilina. Dorastencom sa zatiaľ nedarí, po prehrách s Nitrou prehrali aj sobotný domáci zápas, juniori naopak vezú všetky body zo Žiliny.<br/><br/>Extraliga dorastu, 3.kolo<br/><br/>HC Slovan Bratislava – MsHK Žilina 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)<br/><br/>Imrich Antal, HC Slovan Bratislava:

"Dnešný zápas mal obdobný scenár ako mali naše dva zápasy minulý týždeň s Nitrou. Do prvej tretiny sme nastúpili, ako keby sa nič nemohlo stať, v štýle my sme tu doma a my sme Slovan a keď sa niektorí hráči spamätali, tak sa už so zápasom dalo len ťažko niečo robiť. Pokiaľ si niektorí hráči neuvedomia, čo to znamená pojem herná disciplína, tak toto mužstvo nemôže zaznamenať nejaký úspech. Budeme musieť popracovať na psychike hráčov a zamerať sa na zakončenie. Strašne dlho nám trvá, kým vystrelíme, všetko potom ide komplikovanie a toto všetko je aj voda na mlyn našich súperov. Ťažko sa mi hodnotí dnešný výkon mužstva, ale sme na začiatku sezóny. Čaká nás veľmi veľa práce, ale my sme s tým počítali, na to sme tu a som presvedčený, že toto  mužstvo ešte ukáže, že vie hrať kvalitný hokej. Gratulujem Žiline, boli v prvej tretine maximálne efektívni, využili z minima maximum a tomu sa povie úspešnosť streľby. Náš brankár ale nechytal zle, druhú a tretiu tretinu vyriešil niekoľko ťažkých situácií. Naši skúsení hráči si musia v prvom rade uvedomiť, že nikoho nezaujíma, ako sa kto volá, každého zaujíma len jeho výkon a pokiaľ ten nebude na vyššej úrovni, nemôžeme pomýšľať na nejaký úspech. Toto mužstvo funguje ako tím, my nemáme „hviezdu“, my musíme hrať tímovo."<br/><br/>Extraliga juniorov, 3.kolo<br/><br/>MsHK Žilina – HC Slovan Bratislava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)<br/><br/>HC Slovan: Orčík - Skurák, Lukáčik, Loydl, Holeša, Červenka, Valjent - Klimčík, Gabaj, Lichanec, Dvonč, Trstenjak, Klučiar, Salák, Majstrenko, Zamboj, Horňák, Mikšík, Trenčan

<br/>Góly a asistencie: 0:1 Klimčík (Lukáčik, Gabaj) pres/1, 0:2 Gabaj (Lukáčik, Lichanec) pres/1, 0:3 Klimčík (Gabaj, Lichanec) pres/1, 1:3 Jarab (Buček) pres/1, 2:3 Ďurina (Čičala), 2:4 Lichanec (Klimčík, Gabaj)<br/>Rozhodcovia: Gašparík - Hronský, Zvrškovec<br/>Vylúčení: 8/7<br/>Využitie: 1/3<br/>Oslabenia: 0/0<br/>Divákov: 59<br/><br/>Jan Neliba, HC Slovan Bratislava:

"Nastúpili sme na zápas koncentrovane, chlapci podali veľmi slušný výkon. Odmenou bolo to, že sme viedli v zápase 3:0, ale náš herný prejav bol ešte lepší, ako ukazoval výsledok. Bohužiaľ, potom sme dostali v oslabení na 3:1, prišla ešte jedna naša chyba a bolo 3:2. Zbytočne sme si to zdramatizovali, ale sme nakoniec predsa len boli spokojní. Sme radi, že sme získali tri body, všetky sú cenné."

jk, pre hcslovan pripravil webhokej24.sk, autor Peter Hofman, fotka Andrej Žiak<br/><br/>