Domov sa vraciame za stavu 1:1

0 0

Po tuhom boji v druhom zápase sa Košiciam podarilo vyrovnať stav série a udržať sa v hre o titul.

Prvá tretina sa pre Slovan nezačala dobre, keď hneď z prvej šance Košíc skóroval Michel Miklík. Po miernom úvodnom tlaku oceliarov, sa hra postupne vyrovnala. V polovici tretiny prišiel rad vylúčení Slovana. Košice opäť nevyužili výhodu o dvoch hráčov a v presilovkách pôsobili nervózne. Zvyšok tretiny bol v bojovnom duchu a priniesol len minimum vyložených šancí.

Druhú tretinu začali lepšie hráči Slovana - využili hneď prvú presilovku, keď sa tak ako deň pred tým presadil od modrej Štajnoch. Košice kontrovali v priebehu dvoch minút keď využili svoju štvrtú presilovú hru. Strelcom bol po druhý krát v zápase Miklík. Po zvyšok tretiny sa obraz hry veľmi nemenil a vyznačoval sa predovšetkým bojovnosťou a pozorným bránením. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale skóre sa nemenilo a mužstvá odchádzali po 40-tich minútach do šatní za stavu 2:1, pričom Slovan mal k dobru ešte 47 sekúnd v početnej výhode na začiatku tretej tretiny.

Presilovke z prelomu tretín zostala nevyužitá a v ôsmej minúte prišiel trest v podobe gólu Draveckého, ktorý si nikým nekrytý pohodlne položil Konráda a zvýšil na 3:1 pre Košice. Tie už v ďalšom priebehu zápasu len čakali na chyby Slovana a nebyť skvelých zákrokov Konráda mohli niekoľko krát skórovať. V 57-mej minúte jeden z únikov využil Marcel Haščák. Belasý odpovedali gólom Dobroňa, ktorý o minútu neskôrupravoval na 4:2 po prihrávke Lipianskeho. Nasledoval oddychový čas trénera Nelibu, ale snaha o vsietenie kontaktného gólu v závere zápasu zmarilo vylúčenie Libora Hudáčka a tak sa už len dohrávalo.
Za stavu 1:1 na zápasy sa teraz séria presúva do Slovnaft arény v Bratislave, kde bude pokračovať vo štvrtok 12. 4. o 18:00 tretím duelom.

HC Košice - Slovan Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 1. Miklík (Bartoš), 26. Miklík (Jenčík), 47. Dravecký (Martin Chovan, Haščák), 57. Haščák (Pašek, Šeda) - 25. Štajnoch (Lipiansky), 58. Dobroň (Lipiansky, Švarný)
Strely na bránu 32:29, vylúčení 3/7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Stav série: 1:1

Zostavy

Košice: Hylák - Homér, Tabaček, Šeda, Kolba, Novák, Martin Chovan, Gajdoš - Pašek, Haščák, Dravecký - Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, Gron, Miklík - Mlynarovič, Hvila, Baláž - Piatak
Slovan: Konrád - Švarný, Dobroň, Ďatelinka, Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Preisinger, Kozák - Hudáček, Lipiansky, Šatan - Bakoš, Kukumberg, Hudec - Skokan, Bulík, Bartánus - Harvey, Buc, Kudrna