Domáca premiéra proti Torpedu!

0 0

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa po štyroch náročných zápasov vonku predstavia v utorok o 19:00 v SLOVNAFT Arene proti Torpedu Nižnij Novgorod!

Slovanistom sa v troch úvodných zápasoch príliš nedarilo, no v piatok na ľade Medveščaku Záhreb potvrdili stúpajúcu tendenciu svojich výkonov a po super obrate v tretej tretine zvíťazili 4:3 po predĺžení! Strelec víťazného gólu Mário Bližňák sa  už nevie dočkať domácej atmosféry.  „Atmosféra v Záhrebe bola síce dobrá, ale futbalová. My máme hokejovú, a preto sa teším na utorok, keď nastúpime v SLOVNAFT  Arene pred vlastným publikom."

Náš súper odohral v novom ročníku súťaže zatiaľ štyri zápasy, všetky na domácom ľade. Postupne sa stretol so Salavat Julajev Ufa 2:3sn, Traktor Čeljabinsk 3:4, Metallurg Magnitogorsk 5:0 a Neftechimik Nižnekamsk 0:2. Zverenci lotyšského kouča Peterisa Skudra majú na konte štyri body a v tabuľke východnej konferencie im patrí desiata priečka. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Tim Brent, ktorý má na konte štyri kanadské body. V tesnom závese za ním sú trojbodový Parshin, Wolski a Salminen. Práve Wolski, Salminen či Imonnen patria medzi najväčšie letné posily ruského mužstva.

Poľský rodák s kanadským pasom  Wolski odohral v NHL celkom  467 zápasov s bilanciou 99 gólov, 167 asistencií. Okrem Wolskeho patria medzi výrazné úlovky Torpeda aj bývalý ťahún AK Bars Kazaň a majster sveta 2011 Fín Jarko Immonen, či jeden z najproduktívnejších a najdrahších hráčov fínskej SM-Liigy Sakari Salminen.

S atraktívnym súperom sa sme stretli celkovo trikrát. Prvé dve vystúpenia našim chlapcom nevyšli, keď Novgorodu podľahli v základnej časti KHL najskôr vonku 3:2pp a následne aj doma 1:4. Prvé víťazstvo sme proti Torpedu zaznamenali 8. augusta 2013. Vtedy sme ruský tím zdolali v príprave 2:1 po predĺžení.

Na utorkový zápas sa oplatí prísť oveľa skôr ako tesne pred úvodným buly. Na námestí pred SLOVNAFT Arenou bude cca od 16:00 h prebiehať sprievodný program pod názvom KHL GRAND OPENING, ktorého súčasťou budú koncerty, súťaže, ako aj občerstvovacia zóna. Kapela Iné Kafe tu okrem iného odpremiéruje naživo novú peničku sezóny "Bratislava volá", ktorú zložili pre Slovan.

Posledné vstupenky na otvárací domáci zápas sezóny sa ešte dopredávajú v sieti Ticketportal  - za jednotnú cenu € 16,-.