Dôležitý záverečný zápas tripu

0 0

V pondelok čaká hokejistov HC SLOVAN ďalší dôležitý duel. V Podolsku zabojujeme o body proti priamemu konkurentovi v boji o play-off. Zápas na ľade Viťazu sa začína o 17:30 (SEČ).

V pondelok belasí vykorčuľujú na ľad priameho konkurenta v bitke o postup do vyraďovacej časti. Podolsk sa na prelome rokov trápi. Po sérii siedmich prehier vypadol z postupovej osmičky, ale v posledných dvoch dueloch naznačil zlepšenie. Na ľade CSKA aj doma s Medveščakom dotiahol zápasy do predĺženia, v ňom však oboch prípadoch inkasoval a získal iba bod. S bilanciou 20 víťazstiev – 25 prehier má na konte 58 bodov. V Západnej konferencii je aktuálne na 9. mieste.

HC SLOVAN Viťaz Podolsk
Bilancia 45-18-27 56 b./11. 45-21-24 58 b./9.
Posledných 5 zápasov P-P-P-P-V P-P-P-P-P
Góly 106-125 118-143
Presilovky 14,8% (22.) 15,7% (20.)
Oslabenia 84,9% (6.) 79,4 (21.)
Najproduktívnejší hráč L. Nagy 29 b. (16+13) R.Horak 30 b. (18+12)
Najlepší strelec L. Nagy 15 R.Horak 18
Najlepší nahrávač R.Tičar 16 M.Kempe 15

Lídrom produktivity Viťazu je Roman Horák. Talentovaný český center so skúsenosťami zo zámoria si svoju prvú sezónu v KHL užíva. Doteraz nazbieral 30 bodov a s 18 gólmi je najlepším strelcom svojho mužstva. V poslednom zápase so Záhrebom chýbal v zostave svojho tímu, a tak nad jeho štartom visí otáznik. Na väčšinu gólov Horákovi prihrával jeho spoluhráč z útoku Mario Kempe. Švédsky útočník si pripísal už 15 asistencií, pridal k nim 8 presných zásahov. Strelecky sa darí aj Vjačeslavovi Soloduchinovi, súperových brankárov prekonal 17-krát. Kapitánom je ruská legenda Maxim Afinogenov, ktorý zatiaľ nazbieral 18 bodov (10+8).

Slabinou Podolsku je defenzíva. V doterajšom priebehu sezóny inkasoval už 143 gólov a spolu s Medveščakom má najhoršiu obranu na západe. A to aj napriek tomu, že na jej čele stojí taký skúsený hráč ako Denis Grebeškov. Ruský obranca má na konte dva tituly majstra sveta, podstatnú časť svojej kariéry strávil v NHL. Tento ročník mu však príliš nevychádza, v štatistike +/- bodov je s -10 najhorším obrancom svojho tímu.  V pondelok navyše nemôže nastúpiť Igor Golovkov, ktorý si odpykáva 3-zápasový trest za faul z duelu s CSKA Moskva. Slabšiu defenzívnu činnosť Viťazu potvrdzuje aj zlá štatistika pri hre v oslabení. Inkasoval v nej už 46 gólov, čo je tretí najvyšší počet v celej súťaži.

Brankárskou jednotkou je Harri Säteri. Fínsky gólman doteraz nastúpil v 34 dueloch, v ktorých vychytal 13 víťazstiev. V troch zápasoch si udržal čisté konto, úspešnosť jeho zákrokov sa pohybuje okolo 91 percent. Chrbát mu kryje Ivan Lisutin. Ruský brankár stál v bránkovisku v poslednom dueli so Záhrebom a keďže nedokázal zabrániť ďalšej prehre svojho tímu, pravdepodobne sa proti belasím do brány postaví opäť Säteri.

V novembri nám domáci súboj s Podolskom výsledkovo nevyšiel. Napriek tomu, že sme súpera výrazne prestrieľali (37:16), nedokázali sme prekonať výborne chytajúceho Säteriho. Viťaz sa v druhej tretine ujal vedenia, víťazstvo hostí 2:0 spečatil v poslednej minúte gólom do prázdnej brány Afinogenov.