V treťom zápase finále sme doplatili na nízku efektivitu

0 0

Ešte v polovici zápasu sme viedli a mali trojnásobný počet striel ako súper. Napriek tomu sme zápas prehrali.

Do zápasu vstúpil Slovan veľmi aktívne a v prvej tretine nepustil súpera takmer k ničomu, napriek tomu zo svojej prevahy vyťažil len jeden gól - v štrnástej minúte sa presadil Marek Bartánus nahodením puku pred bránu, ktorý si košický obranca zrazil do vlastnej brány. Tento fakt paradoxne znamenal, že v dnešnom zápase de facto vsietili góly iba košickí hráči. Prvá polovica zápasu patrila opticky Slovanu, avšak ich útočné snahy stroskotávali na nepresnom zakončení.
V tridsiatej tretej minúte sa presadil po ojedinelom sóle Richard Jenčík a tým dal košickým nádej na lepší výsledok, keďže sa spoliehali na pozornú defenzívu, ktorú sa im darilo dodržiavať. Hráči Slovana nepoľavovali vo svojom útočnom úsilí a hralo sa vo vysokom tempe na oboch stranách.

Do tretej tretiny vstupovali mužstvá za nerozhodného stavu 1:1 napriek tomu, že pomer striel 33:18 jasne vypovedal o hernej prevahe Slovana.
V tretej tretine sa hra vyrovnala a šancí ubudlo. Víťazný gól sa nakoniec podarilo vsietiť oceliarom, keď pri kontroverznej roztržke v košickej tretine sa na druhom konci ihriska presadil Vladimír Dravecký. Od tohto momentu sa hra znateľne pritvrdila a mužstvo Slovana doplatilo na časté vylúčenia v závere zápasu a tri vyššie osobné tresty svojich hráčov. Výsledok pečatil na 3:1 pre Košice pri vlastnom oslabení Peter Bartoš, keď premenil nájazd po tom ako na obrannej modrej získal náhodne odrazený puk.

Séria pokračuje zajtra - piatok 13. 4. 2012 o 18:00h - druhým zápasom v Slovnaft aréne. Verme, že naši chlapci hodia pochmúrne myšlienky za hlavu a na ďalší zápas nastúpia s rovnakým odhodlaním a nasadením ako dnes.

Hokej - Tipsport extraliga 2011/2012 - finále Slovnaft play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - HC Košice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) - stav série: 1:2

Góly: 14. M. Bartánus (Kukumberg, Šatan) - 34. Jenčík (S. Gron), 48. Dravecký (Spilar), 53. P. BartošVylúčení 6:4 na 2 min, navyše: Bulík, Štajnoch, M. Hudec (všetci Slovan) všetci 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, Kubuš - Gajan, Valach, 10 021 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Jerofejevs, L. Kozák - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Hudec, Kukumberg, D. Skokan - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - D. Buc, Preisinger, Harvey - M. Sloboda
Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, M. Novák, Šeda, Martin Chovan, M. Gajdoš, Slimák - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Dravecký, Marcel Haščák, Pašek - Mlynarovič, L. Hvila, M. Baláž - Spilar