Dnes nás čaká veľmi dôležitý zápas European Trophy

0 0

Pre postup zo skupiny musíme bodovať

Našich hokejistov dnes čaká náročná šichta, veď do cesty sa im postaví tím Českých Budějovíc, ktorý dosahuje v tohtoročnej edícii European Trophy famózne výsledky. Zatiaľ hráči Mountfieldu neprehrali v riadnom hracom čase ani raz.

Pravdou je, že pred našim dnešným súperom máme 5- bodový náskok, no táto štatistika môže byť klamlivá, nakoľko Budějovice odohrali o dva zápasy menej. V troch stretnutiach vyhrali raz v riadnom hracom čase, raz prehrali v predĺžení a raz vyhrali na nájazdy. Štart do European Trophy teda nemali najhorší.

HC Mountfield začal European trophy prehrou s Plzňou 2:3 po predĺžení, no vo Fínsku boli omnoho úspešnejší. Kärpat Oulu porazili 2:1 a s KaLPa Kuopio získali cenné dva body za víťazstvo v predĺžení  3:2.

Pre náš tím je dvojzápas na českých ľadoch veľmi dôležitý. Situácia v tabuľke nám jednoznačné velí priniesť z tohto dvojzápasu nejaké body. V Budějoviciach to bude náročné, Mountfield veľa gólov nedostáva,  no zároveň sa zatiaľ hľadá v útoku. Prakticky skoro rovnaký počet gólov ako útočníci zaznamenali aj beci.  Našou výhodou je viac odohratých zápasov, väčšia zohratosť a postavenie v tabuľke, ktoré dodáva hráčom sebavedomie.

V dobrom svetle sa v našom mužstve ukazuje viacero hráčov. Výbornými výkonmi sa prezentuje Braňo Konrád, ktorý mužstvo podržal v každom jednom zápase.  Vo výborných výkonoch pokračuje Miro Preisinger.  Úvodný gól v Slovane strelil Šišovský, ktorý je v klube na mesačnom hosťovaní.

Zvláštny zápas to bude pre Miša Hudeca, ten sa na českobudějovický ľad vráti prvýkrát v drese Slovana od jeho odchodu z Mountfieldu. Zo Slovana odchádzal Mišo do Česka, kde hrával dlhú dobu a bol ústrednou postavou práve nášho dnešného súpera.  V drese Mountfieldu nastúpi aj ďalšia známa tvár. René Vydarený, hráč, ktorého si všetci dobre pamätáme z pôsobenia v Slovane. Ten si už však na zápasy proti Slovanu zvykol, dnes to nebude prvýkrát, kedy nastúpi proti nám.

Zápas začína o 17.30. V tábore súpera si uvedomujú dôležitosť stretnutia, viacerí hráči hovoria o nutnosti získať tri body.  Pevne veríme, že tie získame my, ktoré by nám v snahe o play-off výrazne pomohli.

Krátko o súperovi:

Klub bol založený v roku 1928, jediný titul získal v sezóne 1950/1951. Mountfield hral aj Ligu Majstrov a zhodou okolností sa stretol v dvojzápase aj s našim Slovanom. Na ich ľade sme prehrali, doma sme im prehru vrátili.