Dinamo rozhodlo v druhej tretine

0 0

V treťom zápase na druhom tripe sezóny podľahol HC SLOVAN Bratislava na ľade Dinama Minsk 1:4.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura), 45. Vesce (Ellison, Linglet) – 45. Sersen

Dinamo Minsk: Haugen – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec, Drozd – Cheechoo (A), Szczechura, Kaľužnyj (C) – Vesce, Ellison, Linglet – Kulakov (A), Kitarov, Meleško – Zacharov, Razvadosky, Gavrus
HC SLOVAN: Backlund – Baranka, Sersen, Vondrka, Murley, Nagy – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík – Starosta, Foster, Jeglič, Tičar, White – Brejčák, Lunter, Bližňák, Šťastný

Minsk sa dostal do náporu hneď v úvode stretnutia. Pomohla mu k tomu aj presilová hra po faule Jegliča, počas ktorej mal veľku šancu Linglet, našťastie pre nás výborne zakročil Johan Backlund. Následne nepochodil ani utok Jonathana Cheechooa, ktorý však roztočil v našej tretine veľký kolotoč. Slovan mal prvú šancu až v 11. minúte, keď sa pred Haugena dostal Surový, no mieril tesne vedľa.  Chybu vo vlastnej tretine spravil Šťastný, nechýbalo veľa a Kulakov ju takmer potrestal. Druhú príležitosť Slovana mal opäť Tomáš Surovy, ale spolu s Tomášom Netíkom ani na dvakrát nepretlačili puk do brány. V samom závere vypichol Haugena diskutabiným zákrokom Bartovičovi, ktorý už posielal puk do prázdnej brány.

V druhej tretine boli odohraté len tri minúty a prvýkrát sa menilo skóre. Domáci vyhrali buly v našom obrannom pásme a tvrdú strelu Krajíčka poslal za Backlunda Goroško. Slovanisti sa potom osmelili a dostali sa pred Haugena, Šance na skórovanie ale nevyužila dobre hrajúca druhá formácia. Zahrmelo tak opäť na opačnej strane. V 28. minúte si obrana Slovana nepokryla pred bránou Lingleta, ktorý využil dobrú prhrávku Vesceho – 2:0. V 32. minúte z otočky trafil len betón Haugena Milan Bartovič.  O šesť minút sa domáci tešili z tretieho gólu, Kalužnyj výborne dosledoval odrazený puk a nedal Backlundovi šancu – 3:0.

Slovan vstúpil do tretej tretine aktívne, so snahou čo najskôr streliť prvý gól. Naši hráči však narážali na veľmi dobre hrajúcu defenzívu Dinama, na čele so spoľahlivým Haugenom, ktorý zneškodnil niekoľko striel. V 44. minúte neskóroval po krížnej prihrávke od Matta Murleyho v dobrej pozícii Tomáš Starosta. Hneď vzápätí podnikol skvelú individuálnu akciu Michal Sersen, ktorý sa dostal až pred bránu a znížil. Radosť Slovana však tvala len niekoľko sekúnd - Linglet našiel Vesceho a bolo 4:1. V ďalších minútach bol Slovan síce lepším tímom, no s výsledkom sa mu už nič spraviť nepodarilo.

Petri Matikainen: Zápas sme začali pasívne, neodohrali sme dobre prvú tretiinu. Napriek tomu sme ustáli nápor a šance domácich, skóre bolo nerozhodné. V druhej tretine sme boli aktívnejší, hrali viac s pukom a vypracovali si príležitosti, bohužiaľ z nich nepadli góly. Problémom v prostrednej časti bolo niekoľko zbytočných chýb, ktoré Dinamo potrestalo. V tretej tretine sme znížili, no opäť nás zrazila chyba pred našou bránou a štvrtý gól. V KHL hrajú kvalitné mužstvá, ktoré dokážu takéto pochybenia okamžite využiť a Dinamo je jedným z nich. Gratulujem súperovi k víťazstvu.