Dinamo rozhodlo až v predĺžení

0 0

HC SLOVAN Bratislava odohral na ľade Dinama Moskva veľmi dobrý zápas, ktorý domáci rozhodli až v predĺžení po strele Sopina. Dinamo sa tak ujalo vedenia 2:0 v sérii.

Dinamo Moskva – HC SLOVAN Bratislava 3:2pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 2. Petružálek , 33. Sopin (Kasjančuk, Gorovikov), 72. Sopin  - 26. Bližňák (Vondrka), 31. Kukumberg (Štajnoch)

Vylúčenia: 2:4 presilovky: 0:1 oslabenia: 0:1 pred divákmi rozhodovali Aľošin, Ivanov

Dinamo Moskva: Jerjomenko - Graňák, Novák, Derľuk, Solovyov, Gorochov, Mironov, Barancev - Soin, Babenko, Konkov - Cvetkov, Kokarev, Petružálek - Gorovikov, Sopin, Kasjančuk - Pestunov, Mosaľov, Kvapil, Lukin
HC SLOVAN Bratislava: Konrád - Sigalet, Sersen, Vondrka, Bližňák, Miklík - Mojžíš, Švarný, Bartovič, J. Mikúš, Kukumberg - Mihálik, Štajnoch, Hudáček, Lipiansky, Svatoš - Šťastný, Preisinger, T. Mikúš, Ölvecký, Daňo

Dinamo vstúpilo do druhého zápasu série perfektne. V 2. minúte prenikol do pásma Petružálek a presnou strelou do pravého horného rohu otvoril skóre – 1:0.  Dinamo výborne čítalo hru Slovana a do útočného pásma sme sa dostávali len sporadicky. V 7. minúte prekorčuľoval Kokarev Sersena a svojim bekhendom trafil tyčku Konrádovej brány.  Prvú vážnejšiu strelu Slovana mal Daňo, nenamieril ale presne. Nepríjemnosti narobil Slovanu tretí útok Moskvy, ktorého tlak zakončil strelou do Konrádovej vyrážačky Sopin.

V 21. minúte sa z pravej strany natlačil pred Jerjomenka Bartovič, jeho únik ale gólom neskončil. Slovan sa potom ubránil presilovke Dinama a bol to znova Bartovič, ktorý vyskúšal domáceho brankára. V ďalšej presilovke Dinama vytiahol Konrád niekoľko perfektných zákrokov a z protiútoku vo vlastnom oslabení sa po prihrávke Vondrku presadil z tesnej blízkosti Bližňák a vyrovnal na  1:1.  V 31. minúte sme zahrali výborne presilovú hru, v ktorej presnou strelou príklepom prekonal Jerjomenka Kukumberg  - 2:1.  Vedenie Slovanu netrvalo dlho, už o dve minúty dal na 2:2 po skrumáži pred Konrádom Sopin.  Pred koncom prostrednej časti hry išiel po chybe domácich sám na Jerjomenka Svatoš, netrafil ale priestor brány.

V tretej tretine sa Dinamo snažilo o strelenie tretieho gólu, no Slovan pozornou hrou dobre bránil nerozhodný výsledok.  Dobré šance na gól mal aj Slovan v presilovej hre, domácich podržal Jerjomenko. Čadovi zverenci  nepustili Dinamo do šance ani v presilovke po faule Štajnocha. V závere tretieho dejstva sa hral rýchly hokej zo strany na stranu, no ani jedenému z tímov sa nepodarilo rozhodnúť a tak išiel zápas až do predĺženia.

Slovan hral predĺženie odvážne, do šancí sa dostal Bartovič a po ňom aj Daňo.  Ďalšia príležitosť pre Slovan prišla po peknom teči Ölveckého.  Slovan bol lepším tímom, rozhodnúť mohol Bartovič.  Predĺženie napokon rozhodol v 72. minúte Sopin, ktorý tvrdou strelou prekonal Konráda. Slovan tak po dvoch zápas prehráva v sérii 0:2, no v druhom zápase bol Dinamu viac ako len vyrovnaným súperom.

Rostislav Čada: Odohrali sme podstatne lepší zápas ako včera. Boli sme domácim vyrovnaným súperom vo všetkých herných činnostiach. Jeden gól sme strelili v oslabení jeden v presilovke. Rozhodla kuriózna situácia v predĺžení, kde náš brániaci hráč zlomil hokejku a obmedzila sa mu tak možnosť bránenia. To súper využil a strelil rozhodujúci gól.