Highlight: Tretie domáce víťazstvo v rade

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava porazili v treťom domácom zápase v rade Traktor Čeljabinsk 4:3 po predĺžení. O zisku dvoch bodov rozhodol Kukumberg.

HC SLOVAN Bratislava - Traktor Čeljabinsk 4:3 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)

Góly: 12. Miklík (Kukumberg, Ľ. Višňovský), 26. Kudrna (Ľ. Višňovský, Kukumberg), 35. Sigalet (M. Bakoš, Janus), 63. Kukumberg - 31. Ničuškin (Belov, Čistov), 34. Antipov (Panov, Dugin), 60. Panov (J. Kuznecov)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: 12. A. Kosticyn (Čeľabinsk) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev (Rus.), Odiňš (Lot.) - Aľošin, Ivanov (obaja Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus - Ľ. Višňovský, Sigalet, Sersen, V. Mihálik, J. Tabaček, I. Ďatelinka - Miklík, Bližňák, M. Bakoš - Bartovič, Lipiansky, L. Hudáček - Kukumberg, Kytnár, Kudrna - M. Daňo, Ölvecký, T. Mikúš
Čeljabinsk: Garnett - Riabykin, Quint, Razin, Belov, Šinin, Katičov, Vasiľčenko, Nesterov - Lemťugov, J. Kuznecov, Čistov - Jakuceňa, Bulis, A. Kosticyn - Antipov, Dugin, Panov - Ničuškin, A. Popov, Karpov

Slovan v prvej tretine dominoval aj vďaka nedisciplinovanosti hostí, ktorí hrali 11 minút v oslabení. V 2. min vyrazil Garnett tvrdú Višňovského strelu od modrej čiary len pred Ölveckého, ktorého však obrancovia zablokovali, aby dokázal zasunúť puk do opustenej bránky. V 6. min zlikvidoval Janus nájazd Panova. V 12. min putoval po tvrdom zákroku pri mantineli na Mihálika predčasne pod sprchy Andrej Kosticyn a už po ôsmich sekundách využil presilovku tvrdou strelou z pravého kruhu pod ľavú hornú žŕdku Miklík - 1:0. Čeljabinsk hral v kŕči, len minimálne sa dostával pred Janusa.

V 26. min sa po kombinácii Kukumberga s Višňovským dostal puk na bránkovisku ku Kudrnovi, ktorý bekhendom druhýkrát prekonal Garnetta. V polovici zápasu hral Slovan dlho v oslabení a Ničuškin zblízka prekonal Janusa - 2:1. O necelé tri minúty bolo vyrovnané: po Kudrnovej šanci založil Panov rýchly protiútok, na ľavom kruhu prenechal puk Antipinovi a kapitán Traktoru trafil presne pod hornú žŕdku - 2:2. Slovanu netrvalo dlho, aby opäť získal vedenie. Po rýchlom protiútoku, ktorý založil brankár Janus, namieril o 42 sekúnd presne po ľade Sigalet - 3:2. V 38. min ukázal svoju rýchlosť domáci Bartovič, ale neprekvapil Garnetta. Pred druhou prestávkou mohol zvýšiť náskok Slovana ešte Tomáš Mikúš, ale v dobrej príležitosti netrafil puk presne.

V tretej tretine sa hral opatrný hokej, nikto nechcel spraviť žiadnu chybu. V 45. min Daňova strela poskakovala po odraze od žŕdky po bránkovej čiare. Brankári sa museli mať neustále na pozore, hra sa prelievala zo strany na stranu. Hostia zvýšili aktivitu a pred Janusom boli veľmi nepríjemní. Domáci bez ujmy prežili v záverečných minútach presilovku súpera. Čeljabinsku sa napokon podarilo vyrovnať 24 sekúnd pred koncom tretej tretiny pri power-play, keď sa Janus už nestačil rýchlo presunúť a nekrytý Panov poslal puk do siete.

V predĺžení boli hostia nebezpečnejší, ale napokon rozhodla dravosť Kukumberga, ktorý zakončil v 63. min individuálnu akciu.