Počas uplynulého víkendu začala úvodnými dvoma kolami extraliga juniorov a dorastencov.

HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 2:1
(1:0, 1:0, 0:1)

HC Slovan: Rybár – Bačik, SKurák, Černák, Červenka, Schroner, Valjent, Kopecký – Mikšík, Miško, Brodek, Trenčan, Černák, Zajíček, Štorcel, Mlynčár, Novák, Petráš, Halama
MsHK: Mikoláš – Majerčík, Slota, Klačko, Mravec, Holák, Niník, S.Prášek – J.Prášek, Kubala, Mašlanka, Horanský, M.Dolinajec, L.Dolinajec, Halajčík, Vrřo, Paleček, Zicho, Čičala

Góly a asistencie: 1:0 Miško (Mikšík, Kopecký), 2:0 Mikšík (Trenčan, Lukáčik), 2:1 Horanský (Dolinajec)
Vylúčení: 6/6
Využitie: 0/0
Oslabenie: 0/0
Rozhodcovia: Kubuš - Pauljučok, Tvrdoň
Diváci: 102

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Do zápasu sme vstúpili aktívne, veľmi dobre sme kombinovali, súpera sme v prvej tretine prestrieľali, len škoda, že sme nepremieňali šance, ktoré sme si vypracovávali. Prvá tretina skončila 1:0 pre nás. V druhej tretine prevzal iniciatívu náš súper, ale spôsobili sme si to aj sami. Zlomovým momentom bolo to, že sme sa ubránili žilinskej presilovke päť na tri. Súper nás vysoko prestrieľal, ale tretia tretina skončila zase 1:0 pre nás. Podržal nás v bráne Paťo Rybár. Tretia tretina bola podobná ako druhá, inkasovali sme gól po individuálnej chybe, ale chlapci vedenie udržali a sme radi zisku troch bodov.

Extraliga juniorov 2.kolo

HC Slovan Bratislava - MHC Martin 1:2 sn
(0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

HC Slovan: Rybár - Valjent, Červenka, Černák, Lukáčik, Bačik, Kopecký, Schroner, Skurák - Petráš, Novák, Tibenský, Trenčan, Mlynčár, Štorcel, Miško, Mikšík, Černák, Brodek, Halama, Zajíček
MHC: Gibl - Dvořák, Pacalaj, Mendel, Kalnický, Okoličáni, Smolka, Fillo - Hricko, Jurášek, Cíger, Hajník, Žáčik, Sviatko, Minko, Brnčal, Okuliar, Bubica, Lacek

Góly a asistencie: 0:1 Cíger (Jurášek),  1:1 Novák (Tibenský, Štorcel), 1:2 Brnčal  rsn

Rozhodcovia: Baluška - Pauljučok, Kacej
Vylúčení: 4/1
Oslabenia: 0/0
Diváci: 122

Jozef Pethö, HC Slovan Bratislava: Takýto priebeh zápasu sme už dlho nezažili. Po dvoch tretinách sa hralo nerozhodne bez gólov. Čo sa týka našej hry, sme spokojní len s treťou tretinou, čo je málo. Nastrelili sme síce štyri tyčky v zápase, ale na tyčky sa samozrejme nehrá. Martin odohral zápas aktívne. Gól sme inkasovali deväť minút pred koncom zápasu po hrubej individuálnej chybe nášho hráča. Čo nás môže tešiť, je to, že sa chlapci nevzdali a zabojovali a zápas dokázali vyrovnať. Vyrovnali sme tri minúty pred koncom riadnej hracej doby. V predĺžení sme boli
aktívnejší, ale gól nepadol. Nakoniec sa zápas rozhodol v nájazdoch a v nich sme neuspeli.

Extraliga dorastu 1.kolo

P.H.K Prešov - HC Slovan Bratislava 5:6 sn
(2:1, 2:4, 1:1 – 0:0)

P.H.K: Slivka, Ras – Mihňák, Andrek, Komloš, Novický, Macko, KAščák, Palko, Antuš – Krasničan, Chalupa, Milý, Ferenc, Krajňák, Horvath, Polívka, Šándor, Baraník, Petroc, Mihal, Barnáš
Slovan: Pavvlas – Gula, Bednárik, Maier, Ficel, Seidl, Bílik, Roth, Vidovič – Danišovský, Kundrát, Takáč,  Šimonič, Kratochvíla, Javorek, Bednarič, Fetkovič, Krajč, Balko, Maroš

Góly a asistencie: 1:0 Horvath (Kaščák) pres/1,1:1 Takáč (87 Filip Kundrát) , 2:1 Komloš (Krasničan) pres/1,2:2 Krajč (Fetkovič) oslab/1,2:3 Javorek (Šimonič, Roth),  2:4 Fetkovič (Valko, Maroš) , 2:5 Šimonič (Maier, Kratochvíla,  3:5 Chalupa (Krasničan, Andrek),  4:5 Horvath ( Ferenc) , 5:5 Horvath (Ferenc, o Komloš) pres/1,5:6 Kratochvíla

Rozhodcovia: Štec, Smrek, Kovaľ
Vylúčení: 2/11
Využitie: 3/0
Oslabenie: 0/1
Diváci: 220

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Zápas začal pre nás tak trochu netradične. Chýbali nám nejaké veci a niektorí hráči nemohli na zápas nastúpiť. To trochu ovplyvnilo našu hru najmä v prvej tretine. Prehrávali sme 0:1, aj 1:2, ale potom sme zápas otočili. Vyhrávali sme už 5:2, ale chlapci si mysleli, že je už dohraté a domáci vyrovnali hru. Pritlačili nás a dali zápas na 5:5. Išlo sa do predĺženia  a aj do nájazdov. Odvážame si nakoniec dva body. Trochu nás rozhodilo to, že sme nemohli piatich hráčov nasadiť do zápasu, boli to „deväťpäťky“ a veľmi rýchlo sme sa museli rozhodnúť, ako budeme „fungovať“. Som rád, že to chlapci napokon ustáli a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Zajtra hráme v Dubnici, nemáme veľa času na regeneráciu, ale dúfam, že zajtra budú môcť naši piati  hráči hrať a že  zase oni potiahnu celý tím. Bol som veľmi milo prekvapený výkonom prešovského tímu. Veľmi kvalitná bola druhá a tretia tretina. Hokej sa prelieval hore-dole. Dostali sme tri góly v našich oslabeniach, s tým budeme musieť niečo spraviť. Jednalo sa často o odrazené puky následne dorazené do brány a to nám na pokoji veľmi nepridalo. Dúfam, že sa nás výkon bude len zlepšovať.

Extraliga dorastu 2. kolo

HK 95 Považská Bystrica - HC Slovan Bratislava 3:5
(2:2, 0:0, 1:3)

HK 95: Buliš - Heldes, Ďurkech, Ačko, Teska, Gabko, Slaninka - Kožúrik, Rufati, Lagiň, Majštiník, Valter, Miro, Dubeň, Moravík, Mucha, Bednár, Vršanský
Slovan: Pavlas - Gula, Bednárik, Maier, Ficel, Seidl, Bílik, Roth, Vidovič - Danišovský, Kundrát, Takáč, Šimonič, Kratochvíla, Javorek, Krajč, Fetkovič, Bednarič, Sloboda, Valko, Maroš

Góly a asistencie: 0:1 Fetkovič (Seidl, Bednarič) pres/1, 0:2 Takáč (Danišovský, Kundrát),  1:2 Moravík (Dubeň), 2:2 Dubeň (Lagiň, 16 Jakub Rufati) pres/2, 3:2 Dubeň (Ďurkech) pres/2, 3:3 Danišovský (Javorek, Seidl), 3:4 Javorek (Kratochvíla, Danišovský) , 3:5 Kratochvíla (Danišovský, Pavlas)
Rozhodcovia: Krist - Drblík, Makúch
Vylúčení: 8/7
Využitie: 2/1
Oslabenia: 0/ 0
Diváci: 120

Imrich Antal, HC Slovan Bratislava: Dnes sme si zápas výborne rozohrali. Vyhrávali sme 2:0 Hrali sme veľmi disciplinovane. Domáci nás napádali celoplošne, my sme ale veľmi dobre korčuľovali, dávali sme rýchlo od seba puky, kombinácia bola super a výsledkom toho bolo naše dvojgólové vedenie. To však bolo z našej strany všetko. Zašlo to nakoniec až tak ďaleko, že sme dnešný zápas dohrávali na dva útoky. V podstate sa rozhodlo v závere. Domáci eliminovali našu snahu bojovnosťou, dohrávali súboje, čo našim chlapcom trochu vadilo. V tretej tretine sme stiahli na tri útoky a záver sme dohrali na dva. Piaty gól sme dali pri power play- Budeme sa musieť tento týždeň zamyslieť nad hrou niektorých hráčov. Nemyslím si, že by „deväťpäťky“ mali byť tie, ktoré sú v zápase vylučované, ale mal by to byť ročník, ktorý herne toto mužstvo potiahne a bude si robiť svoju právu tak, ako má, a nie aby sedeli na trestnej lavici.

pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk/Vladimír Koláček | Autor: Michal Holub, Peter Hofman