Bodovať sa nám podarilo aj v Ufe

0 0

HC SLOVAN Bratislava podľahol ruskému klubu Salavat Julajev Ufa 2:3 po nájazdoch. Do predĺženia poslal zápas minútu pred koncom vyrovnávajúcim gólom Višňovský.

Salvat Julajev Ufa – HC SLOVAN Bratislava 3:2sn (0:0, 0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 44. Kolcov, 52. Pihlström (Chlystov), - 34. Bakoš (Mikúš, Tabaček), 60. Višňovský (Šatan, Bližňák), rozhod. nájazd Chlystov

Strely: 27:20 vylúčenia: 4:6 presilovky: 0:0 oslabenia: 0:1, pred 7950 divákmi Bulanov, Ravodin - Goljak, Deduľa, kompletné štatistiky TU

Zostavy
Salavat Julajev Ufa: Tarasov - Zubarev, Kolcov, Atjušov, Proškin, Blaťák, Isangulov, Šulakov, Gurkin - Paršin, Chlystov, Zinovjev - Mirnov, Pihlstrom, Jemelin - Svitov, Garejev, Filatov - Musatov, Stepanov, Gluchov
HC SLOVAN: Janus - Višňovský, Boumedinne, Štajnoch, Sekera, Švarný, Tabaček, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Kukumberg, Kytnár, Hudáček - Miklík, Bartovič, Lipianský - Mikúš, Šťastný, Daňo – Bakoš

Salavat sa do Slovanu pustil od úvodných minút bez rešpektu. Prvé dve príležitosti domácich zlikvidoval brankár Janus. Pri tretej šanci nadvihol v poslednej chvíli Zinovjevovu hokejku Šatan. Naši hráči sa v prvej vážnejšej šanci ocitli v 5.minúte, po strele Sekeru spomedzi kruhov.  Od 14. minúty sme hrali presilovku po faule  Svitova, ani jedna zo striel si však cestu do brány nenašla. Vo veľkej šanci bol v polovici zápasu Daňo, ktorý sám pred bránou neprestrelil Tarasova. Presilovku si zahrala aj Ufa a mohla ísť do vedenia, lenže to by musel Pihlström trafiť našu odkrytú bránu. Vzápätí sme po faule Pihlströma hrali presilovú hru, na ktorej konci ušiel Proškin a po Višňovského zákroku nariadil rozhodca trestné strieľanie.  Proškinov nájazd ale Janus výborne vystihol a zneškodnil. O minútu sa do ďalšieho nájazdu dostal Chlystov, no ani ten svojim blafákom Janusa neprekonal. V sedemnástej a devätnástej minúte si domáci v presilovkách znova niekoľkokrát vylámali zuby na našom brankárovi.

Začiatok druhého dejstva bol bez šancí. Janus prvýkrát zasahoval v 26. minúte. Na druhej strane vystrašila Tarasova tvrdá strela Bartoviča. Hneď z protiútoku strieľal nebezpečne Musatov, Janus si z jeho delovkou poradil.  V 28. minúte Mikúšovu strelu zblokovala domáca obrana na ochrannú sieť. V druhej tretine sme na rozdiel od prvej nevideli toľko vyložených príležitostí, hralo sa najmä v strednom pásme.  V 34. Minúte prenikol Gluchov, Janus však s jeho strelou nemal problém. Z následného protiútoku posunul puk Mikúš Bakošovi a ten presnou strelou do pravého horného rohu prekonal Tarasova – 0:1. V závere druhej tretiny mohla Ufa v presilovke vyrovnať. Niekoľko striel domácich však dokázali obetavo zblokovať naši hráči a pomohli tak Janusovi.

Ufa sa v tretej tretine snažila vyrovnať. Naši hráči však od prvých minút dobre bránili obrannú modrú čiaru a vytláčali domácich zo streleckých pozícii. V 43. minúte sa predral pred Janusa Svitov, ktorý prízemnou strelou netrafil priestor brány. V 45. minúte Sekera nešťastne zblokoval puk na hokejku Kolcova, ktorý prestrelil Janusa - 1:1. Ufu gól evidentne povzbudil a v ďalších minútach sme s veľkou námahou odolávali útokom domácich. V 50. minúte sa Salavat dočkal vedúceho gólu. Vo vlastnom oslabení ušla dvojica Pihlström, Chlystov a prvý menovaný zasunul puk za Janusa - 2:1. O pät minút neskôr sa rútil na Tarasova sám Bartovič, nedokázal však bekhendom zdvihnúť pod hornú žŕdku. Našim hráčom sa minútu pred koncom zásluhou dôrazu Ľuba Višňovského v súperovom bránkovisku podarilo vyrovnať - 2:2.

O osude zápasu mohlo rozhodnúť predĺženie, ale veľké šance domácich a aj nášho Bartoviča gól nepriniesli. Na rad tak prišli samostatné nájazdy. Z našich troch strelcov - Miklík, Šatan, Vondrka - sa nepresadil ani jeden. O víťazstve Ufy rozhodol jediným gólom v prvej sérií Chlystov. Zo zápasu tak naši hokejisti získavajú cenný bod!