Bezproblémové víťazstvo Slovenska nad Rakúskom

0 0

Slovensko 4:0 Rakúsko

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila v piatkovom prípravnom stretnutí v rámci Euro Hockey Challenge v Trenčíne nad výberom Rakúska s prehľadom 4:0. Dvakrát sa do streleckej listiny zapísal Štefan Ružička, po jednom presnom zásahu pridali Tomáš Záborský a Milan Bartovič.

Zverenci trénera Glena Hanlona boli počas celého duelu lepším mužstvom a svojho súpera do vyložených šancí nepúšťali. V dvadsiatom štvrtom vzájomnom súboji dosiahli nad Rakúskom devätnásty triumf, Slováci naposledy prehrali s týmto súperom v decembri 2003 v Piešťanoch. V sobotu o 17.00 h si Slovensko a Rakúsko zmerajú sily v Trenčíne opäť.

Slovensko - Rakúsko 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Š. Ružička (Radivojevič), 7. Záborský, 20. Š. Ružička (Radivojevič, Cibák), 32. Bartovič (Cibák, Marcel Hossa)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Ország - M. Novák, T. Orolin, 5310 divákov

Slovensko: Lašák - Graňák, Baranka, Sersen, Stehlík, Juraj Mikuš, Švarný, Cebák - Šatan, Juraj Mikúš, Marcel Hossa - Surový, Radivojevič, Š. Ružička - Pánik, Cibák, Bartovič - Dej, Rastislav Pavlikovský, Záborský - V. Baláž

Rakúsko: Penker - Philippe Lakos, R. Lukas, Werenka, Unterluggauer, Ulmer, Altmann, Rebek, Oraze - Setzinger, P. Lukas, Rotter - Peintner, Kaspitz, Raffl - P. Harand, Oberkofler, D. Haramd - Ulmer, Pinter, Ofner

Slováci začali prvý z dvoch prípravných duelov proti Rakúsku aktívne a ustavične hrozili brankárovi súpera Penkerovi. Otvoriť skóre sa podarilo otvoriť v 6. min Š. Ružičkovi, ktorý sa po vyhratom vhadzovaní dostal z rohu klziska až pred gólmana Rakúska - 1:0. Už o 31 sekúnd neskôr dôrazný Záborský vybojoval v útočnom pásme puk, dostal sa až pred bránku a zvýšil na 2:0. Slovenský tím bol počas celej úvodnej tretiny lepší a obrana rakúskeho výberu bola v neustálej permanencii. Už na 3:0 upravil sedem sekúnd pred prvou sirénou svojím druhým gólom Š. Ružička.

Hneď na začiatku druhého dejstva síce pohrozil hosťujúci Kaspitz, ale Lašák bol pripravený. Slovenský gólman mal v úvode II. tretiny viac práce ako jeho náprotivok, všetky situácie však vyriešil. V 28. min v presilovej hre ponúkol Šatan šancu skórovať Bartovičovi, ale ten netrafil puk po prudkej prihrávke. V 32. min pálil od modrej Stehlík, ale Penker s námahou nekapituloval. V tej istej minúte sa puk cez Stehlíka, Hossu a Cibáka dostal po obvode slovenského útočného pásma až pred bránku Rakúska a Bartovič ho doklepol za brankára súpera - 4:0.

Úvod tretej časti príliš hokejovej krásy nepriniesol, no zvýšiť mohol Cibák. Vzruchu pred bránkami ubudlo, v 49. min zaujala presilovková šanca Surového. V 52. min Penker vytiahol vynikajúci zákrok pri Bartovičovej šanci a skóre sa nemenilo. O minútu nechal rakúskeho gólmana vyniknúť Dej. Záver zápasu sa dohrával v tréningovom tempe a ďalšie góly už diváci nevideli.

Glen Hanlon (tréner SR): "Som spokojný s vývojom duelu aj víťazstvom. Najviac ma však teší, že chlapci hrali dobre do tela, tlačili sa do bránky. Nemôžem povedať, že som spokojný, lebo by nebol priestor na zlepšovanie sa. Radivojevič a Ružička dnes hrali famózne, vytvorili si množstvo šancí. Mohli sme zvíťaziť aj vyšším rozdielom, ale nepremenili sme príležitosti."

Bill Gilligan (tréner Rakúska): "Bol to pre nás veľmi dobrý zápas, tempo bolo vysoké. Urobili sme množstvo chýb, ktoré súper premenil na góly. Je to kvalitná príprava, ktorá nás určite posunie vyššie."