Belasá kanonáda v Martine!

0 0

V Martine nám vyšlo úplne všetko

MHC Mountfield Martin - HC Slovan Bratislava 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)<br/><br/>Góly: 10. Galamboš (Markovič, Rúfus), 21. Markovič (Galamboš) - 4. Lipiansky (M. Hudec, Dobroň), 11. Bulík (Lipiansky, L. Hudáček), 20. Štajnoch (M. Hudec, Švarný), 30. Šatan (M. Hudec, Jass), 38. M. Macho (M. Hudec, Šatan), 44. Kukumberg (M. Hudec, Šatan), 48. D. Skokan (Švarný), 56. A. Kudrna (M. Bakoš)<br/>Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - R. Návratek, Valach, 2400 divákov<br/><br/>Zostavy:<br/>Martin: Volentier (38. Dzubina) - Brcko, Hriňa, Drgoň, Rúfus, Matejka, Flamík, Tupý, Zukal - Kriška, Murček, Sobota - Markovič, Galamboš, Michal Važan - Macejka, Zeliska, Drotár - Ižvolt, Vartovník, Škumát<br/>Slovan: Galbraith - Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, Švarný, Dobroň, Bohunický, Jass - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Šatan, Kukumberg, M. Hudec - Balej, M. Macho, D. Skokan - M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna - D. Buc<br/><br/>

V úvodnej šanci zápasu sa ocitol domáci Važan, ale potom zobrali opraty zápasu do svojich rúk belasí. V 4. min sa najlepšie v skrumáži zorientovali hráči Slovanu, konkrétne Lipiansky. Gólovú situáciu nechal rozhodca J. Konc ešte skontrolovať videorozhodcom - 1:0. V 10. min zohrali domáci výbornú presilovku a Galomboš vyrovnal - 1:1. Eufória martinských mladíkov netrvala dlho, lebo o 63 sekúnd neskôr nahodil Lipiansky puk na Bulíka, ktorý volejom vrátil Slovanu vedenie. V poslednej minúte prvej tretiny najskôr v prečíslení zle sadol Važanovi puk na hokejku a 22 sekúnd pred prvým klaksónom udrelo na druhej strane - Štajnoch vymietol pavučinu - 1:3.<br/>

Nástup do druhej tretiny mal Martin ukážkový. Bežala iba 43. sekunda, hostia zabudli na Markoviča na modrej a ten svoj nájazd premenil a dostal domácich opäť do hry. V polovici zápasu sa prejavila hokejová skúsenosť Šatana, ktorý bekhendom trafil puk ponad Volentierovo rameno - 2:4. Slovan potom ovládol hru a v 38. min v presilovke zabezpečil Macho po prvýkrát v zápase Slovanu trojgólový náskok - 2:5. Volentiera potom v bránke nahradil Dzubina.<br/>

Na začiatku III. tretiny bol už Galbraith prekonaný, ale pri Galambošovej strele ho na bránkovej čiare zastúpil Štajnoch. Hosťom naďalej vychádzalo, na čo siahli a z domácich si spravili trhací kalendár. V 44. min zvyšoval Kukumberg na 2:6, o štyri minúty neskôr zvýšil Skokan už na hrozivých 2:7. Skóre zápasu pečatil štyri minúty pred koncom Kudrna. Slovan si tak po dvoch prehrách zaknihoval vysoké víťazstvo.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Treba objektívne priznať, že Slovan má svoju kvalitu, ktorá sa v zápase aj prejavila. Naši hráči bojovali, ale súper dokázal potrestať každú našu chybu. Vysoká prehra nás mrzí, ale Slovan je niekde úplne inde ako my, zameriame sa na súperov, ktorí sú na našej úrovni. Ďakujem fanúšikom, že stoja pri hráčoch. Definitívne sme vyriešili aj brankársku otázku. Z trojice našich gólmanov odchádza na hosťovanie Michal Dzubina."<br/><br/>Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Išli sme do Martina po domácej prehre s Banskou Bystricou s cieľom konečne vyhrať. Aj keď sme proti Banskej Bystrici hrali lepšie ako teraz, gólovo sme sa presadili až v Martine. Oceňujem, že sa hralo v dobrej a korektnej atmosfére."