Astana poslednou zastávkou na tripe

0 0

Slovanisti sa po víťazstve nad lídrom východnej konferencie KHL Avangardom Omsk presunuli do hlavného mesta Kazachstanu Astany.

Do Astany vzlietol Airbus A320 pred 22 - hod miestneho času. Let do metropoly Kazachstanu trval  len  55 - minút. Na palube panovala medzi hráčmi po skvelom víťazstve výborná nálada. V lietadle sa podávalo hovädzie mäso so zemiakmi, a tiež studená večera - šaláty, šunka, syry. Po pristáti v Kazachstane nasledoval krátky, 15 - minútový presun autobusom do luxusného hotela Radisson. Pri transfere do nášho prechodného bydliska v Astane mala výprava možnosť vidieť viacero novopostavených mrakodrapov v centre meste. Fotografie z mesta s pol milónmi obyvateľov nájdete na našom oficiálnom Facebookovom profile. Hokejisti sa v hoteli ubytovali krátko pred 23 - hod miestnho času a vzhľadom na neskorú hodinu sa odobrali do svojich izieb oddychovať po ťažkom zápase.

Dnešné ráno začínalo výdatnými raňajkami o 9 -  hod, na ktorých si všetci Slovanisti pochutnali. Hokejisti sa so staručkým zimným štadiónom v Astane s kapacitou len 4100 divákov zoznámili až po obede. Tréningová jednotka počas ktorej si hráči zastrielali na oboch gólmanov, vyskúšali brejkové situácie a ďalšie cvičenia trvala 90 - minút. Po zápase s Omskom má zdravotné problémy dvojica našich obrancov. Tabačka trápi zranený členok a jeho štart v zajtrajšom zápase je neistý. Druhým zraneným obrancom je Mojžíš, ktorý by však mal nastúpiť. Po tréningu už čakala Čadových zverencov večera a po nej druhá večera, kde sa podávali koláče. Hráči momentálne trávia čas na izbách, kde oddychujú pred zajtrajším zápasom na ľade Barysu Astana so začiatkom o 14:00 slovenského času (19:00 miestneho času).