Ani druhý zápas vo Švédsku nám nevyšiel

0 0

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava prehrali svoj druhý zápas počas švédskeho minitripu na ľade HV71 Jönköping 0:2.

HV71 – HC SLOVAN Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. W. Karlsson (Fasth, Dyk), 37. Sandberg (Carlsson, W. Karlsson)
Strely: 34:27, vylúčenia:  6:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, stretnutie sledovalo 2249 divákov.

HV71: Kokman- Fälth, M. Karlsson, Petersson, Luoma, Trygg, Engsund - Sundh, Davidsson, Ledin - Sandberg, W. Karlsson, Fasth - Dyk, Johnsson, Thörnberg - Kristiansen, Carlsson, Bengtsson
HC SLOVAN: Konrád - Tabaček, Sigalet, Štajnoch, Boumedienne, Švarný, Mihálik, Printz - Dravecký, Kreps, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Bakoš, Lipianský, Hudáček - Šťastný, Kytnár, Daňo – Olvecký

Naši chlapci nastúpili do zápasu s cieľom odčiniť piatkovú prehru na ľade Linköpingu 2:4. Úvod stretnutia však nepatril ani jednému z mužstiev, hralo sa vyrovnane, bez šancí. Do prvej väčšej príležitosti sa dostali domáci v 8. minúte a hneď z toho bol gól. Fasth adresoval výbornú prihrávku Karlssonovi a ten nedal Konrádovi žiadnu šancu – 1:0. V ostatnom priebehu prvej tretiny sme boli lepším tímom. Šancu na vyrovnanie mal v brejkovej situácií Hudáček, no v koncovke zlyhal. V ďalšej dobre šanci nepochodil Dravecký. S koncovkou si nepotykal ani Bakoš, ktorý poslal puk len do tyčky Kokmanovej brány. V úvodnej tretine sme boli aktívnejší, a kľudne sme mohli vyhrávať. Našu dominanciu zvýrazňoval aj ukazovateľ striel – 13:9

Na začiatku druhej tretiny sme mali výhodu presilovku pre príliš veľa hráčov na ľade domáceho HV71. Na bránu Kokmana sme poslali niekoľko striel, no ani jedna z nich nebola pre domáceho brankára dostatočne nebezpečná. Druhá tretina bola rozkúskovaná, hra sa často prerušovala a to nám nedovoľovalo dostať Jönköping pod tlak. Šancu na naše vyrovnanie zabrzdili aj dve oslabenie, po fauloch Draveckého a Boumedienna. Zhruba šesť minút pred koncom druhej tretiny si na trestnú lavicu za sekanie sadol Bližňak a HV71 presilovku bleskurýchlo využil. Prvú strelu Carlssona ešte Konrád dokázal pokryť, no na dorážku  Sandbergera už nedosiahol – 2:0. Inkasovaný gól nás zaskočil a do konca prostrednej časti hry sme si už nedokázali vytvoriť gólovú príležitosť.

V tretej tretine sa stretnutie ako keby len dohrávalo. Nemuselo byť tomu tak, keby sme po nádhernej kombinácií skórovali v 42. minúte, no Kokman bol proti. Domáci dali o sebe vedieť dvoma dobrými strelami v krátkom časovom slede, ale Konrád zvýšiť stav na 3:0 nedovolil. HV71 hralo umne, strážilo modrú čiaru a nedovolilo nám usadiť sa na dlhší čas v ich obrannom pásme. V 55.minúte bol vylúčený A.Šťastný a naše šance na vyrovnanie sa rozplynuli. Zverenci trénera Čadu tak neuspeli ani v druhom zápase vo Švédsku.

Najbližší zápas European Trophy nás čaká už v piatok 24.8. o 18:00, kedy v atraktívnom súboji privítame úradujúceho fínskeho majstra JYP Jyväskylä.