ВОЗВРАЩЕНИЕ ИЗ АСТАНЫ С ТРЕМЯ ОЧКАМИ!

0 0

Хоккеисты ХК СЛОВАН Братислава победили после отличной дисциплинированной игры команду Барыс Астана на ее льду 4:2. Голы за команду Слован забили Кукумберг, Миклик, Ближняк и Бартович.

Барыс Астана – ХК СЛОВАН Братислава 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Заброшенные шайбы: 45. Савченко (Боченски), 51. Бойд (Доус) - 27. Кукумберг (Бартович, Олвецки), 42. Миклик (Бартович, Табачек), 55. Ближняк (Миклик, Гудачек), 60. Бартович (Кукумберг, Китнар)

Броски по воротам/процент реализованных бросков: 28:20 удаления: 4:6 игра в большинстве: 0:1 игра в меньшинстве: 0:1 , 2779 зрителей, судьи: Оленин Константин, Ромасько Евгений - Бирин Виктор, Шелянин Сергей

Состав:
Барыс Астана: Полуэктов - Савченко, Литвиненко, Беляков, Григорьев, Новопашин, Хатчинсон, Мнацян - Жайлауов, Гаврилин, Краснослободцев - Руденко, Уппер, Старченко - Доус, Боченски, Бойд - Спиридонов, Александров, Соларёв, Савенков

ХК СЛОВАН Братислава: Янус – Сигалет, Серсен, Гудачек, Ближняк, Миклик - Мойжиш, Шварны (A), Бартович (C), Олвецки, Кукумберг (A) - Дятелинка, Мигалик, Бакош, Китнар, Данё - Табачек, Лужа, Микуш, Прайзингер, Кудрна

Barys bol v úvodných minútach zápasu aktívnejší. Domáci pohrozili v tretej minúte strelou spomedzi kruhov, ktorá Janus kryl.  Zaplnené tribúny staručkého zimného štadióna videli v 5. minúte presilovku svojich, tí ju však vôbec nezahrali dobre a Janusa neohrozili. Krátko po početnej výhode strieľal na nášho brankára nebezpečne Nigel Dawes. Brankára domácich vyskúšal z našich prvýkrát Preisinger, jeho nastrelený puk ale Poluektova neprekvapil. Astane nevyšla v polovici úvodného dejstva ani druhá presilovka v zápase.  V závere prvej tretiny to bol opäť Barys, ktorý si vytvoril tlak, no jeho hráči nenašli recept na spoľahlivo chytajúceho Janusa.

Domáci na začiatku druhej tretiny vyleteli na Slovan a vytvorili si niekoľko sľubných šancí. Tú najväčiu zlikvidol Janus v 25. minúte, keď vychytal v čistej príležitosti jedného z útočnikov Barysu. Slovanisti hrozili najmä z brejkov. Poluektov sa musel mať na pozore pred strelami Kudrnu a neskôr aj Sigaleta. V 27. minúte poslal Ölvecký do prečíslenia dvoch proti jednému Bartoviča s Kukumbergom a druhý menovaný poslal puk tvrdou strelou za chrbát Poluektova – 0:1. Následne hrali domáci štvrtú presilovku, počas ktorej niekoľkokrát zdvíhali ruky nad hlavu, no skvelý Janus vytiahol vždy perfektný zákrok. V 36. minúte sa na dlhší čas dostala do útočného pásma štvrtá formácia, z tlaku pramenila veľká šanca Preisingera. Mladík v drese Slovanu ale zlyhal pred brankárom domácich. Bez práce nebol ani Janus, ktorý hneď vzápäí zneškodnil veľkú šancu Bochenskeho.

Barys začal tretiu tretinu presilovkou, no po rýchlej kombinácii našich hráčov inkasoval. Tabaček posunul puk Miklíkovi a ten bekhendom prekonal Poluektova – 0:2.  Z dvojgólového vedenia sme sa však tešili len štyri minúty, keď obrana Slovana nepokryla Savčenka a ten znížil – 1:2.  Slovan sa následne ubranáil presilovke, no po nej prišlo vyrovnanie po presne umiestnenej strele Boyda – 2:2. Po góle sa prebudili aj domáci diváci, ktorí hnali Barys dopredu. Slovan sa ale mohol  opäť ujať vedenia, no Bližňák trafil len tyč Poluektovej brány. Ďalšiu veľkú šancu nevyužil pri našej presilovke Kukumberg.  To čo nevyšlo Slovanu pri predchádzajúcej presilovke napravil v tej nasledujúcej Bližňák, ktorý strelou po zemi poslal Slovan znovu do vedenia – 2:3.  V závere zápasu nevyužil Barys presilovú hru a následne pri hre bez brankára inkasoval z hokejky Milana Bartoviča na konečných 4:2.

Rostislav Čada: Videli sme rýchly dramatický a bojovný zápas. Domáci hrali dobre v prvej tretine a v prvej polovici zápasu. Túto časť  sme vďaka bojovnosti a výkonu brankára Janusa prečkali bez inkasovaného gólu. Podarilo sa nám isť do vedenia 2:0, po ktorom domáci zneistili a znervóznili. Rozhodujúcim pre výsledok sa ukázala využitá presilovka v tretej tretine. Záver zapasu sme vďaka bojovnemu discpilinovanemu výkonu udržali výsedok a dokázali sme streliť štvrtý gol do prázdnej brány.